Nadchodzi „Dzieciolandia II” czyli Dzień Dziecka w Brzegu

0

Brzeskie Centrum Kultury co roku organizuje różnego rodzaju wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. Były parady klaunów, animacje taneczne, wspólne zabawy, a w zeszłym roku „Dzieciolandia”, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych. W ślad za tym, w tym roku zrealizowana zostanie druga edycja tej imprezy – „Dzieciolandia II”, w programie której znalazło się wiele interesujących punktów dla wszystkich dzieci.


„Dzieciolandia” to kraina, w której rządzą i królują dzieci. To dla nich w „Dzieciolandii” organizowane są różnego rodzaju spektakle, wydarzenia i pokazy. Wszystko po to, by na twarzach najmłodszych wymalować piękne uśmiechy – wszystko z okazji Dnia Dziecka. W tytułową „Dzieciolandię” – już drugi rok z rzędu – zamieni się Plac Polonii Amerykańskiej, na którym już w piątek 1. czerwca stanie scena, która należeć będzie tego dnia do różnego rodzaju artystów występujących specjalnie dla dzieci.

Wydarzenie organizowane przez Brzeskie Centrum Kultury, rozpocznie się już o godzinie 11:00 i przez cały dzień (1. czerwca) wszystkie dzieci, bezpłatnie będą mogły wziąć w nim udział. Imprezę Honorowym Patronatem objął Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
Pierwszym punktem programu będą zabawy i animacje prowadzone przez animatorów z Krainy Eldorado z Wrocławia (start o godzinie 11:00). Tuż po nich, o godzinie 13:15 dzieci będą mogły obejrzeć pokaz sztuki klaunowej w wykonaniu Pana Kulki. Następnie przyjdzie pora na spektakl o perypetiach niesfornej pieguski – ulubienicy wielu dzieci. Będzie to bowiem spektakl, pt. „Przygody Pippi”, który rozpocznie się o godz. 14:15.

Tuż po spektaklu każdy będzie mógł zaznaczyć swój ślad w „Dzieciolandii”, bowiem o godz. 15:15 zaplanowano akcję plastyczną i rysowanie kredą. Po tych warsztatach przyjdzie pora na program artystyczny, pt. „Przygody Pędziwiatra”, który rozpocznie się o 15:45. Finałem Dnia Dziecka 2018 będzie program artystyczny, pt. „Właśnie leci show dla dzieci” w wykonaniu Teatru Małgo (start o godz. 17:20).

W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona do Sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury.

To nie wszystkie wydarzenia kulturalne, z których skorzystać będzie można w najbliższych dniach. Już 26.05 swój koncert gitarowy – z okazji Dnia Matki – zagra w Dolnym Ogrodzie Zamkowym Oliwia Lis. 27. maja swój program z okazji Dnia Matki zaprezentuje także Grupa „ToTuToTam” z UTW (Duża Scena BCK). 9. czerwca z kolei, również na Dużej Scenie BCK wystawiony zostanie spektakl „Słownik wyrazów osobników młodocianych” w wykonaniu adeptów sztuki tanecznej i teatralnej BCK. O tych i innych wydarzeniach więcej przeczytać można na stronie www.bck-brzeg.pl.