Podsumowanie działalności Świetlicy i Klubu Młodzieżowego w PPK Brzeg

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakończono już działalność Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii działającej w 2014 roku przy Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu.


Działalność Klubu i Świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia była możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Brzeg. Dzieci i młodzież w ciągu całego roku kalendarzowego korzystali z zajęć edukacyjnych, kulturalno – oświatowych i sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę opiekuńczo – wychowawczą. Dzięki pozyskanym środkom finansowym dzieci ze Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii korzystały między innymi z codziennego dożywiania w formie podwieczorków. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli spędzić czas wolny w sposób interesujący  i pozwalający zdobyć szereg nowych, przydatnych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Dzieci i młodzież oprócz zajęć edukacyjnych, socjalizacyjnych, socjoterapeutycznych, plastycznych, gier i zabaw prowadzonych na świetlicy w Punkcie Pomocy Kryzysowej przy ul. Piastowskiej 29 A, korzystali również z wszystkich dóbr cywilizacyjnych począwszy od gier na konsoli Xbox czy pełnego dostępu do internetu. Dużo zajęć wychowawcy prowadzili z dziećmi / młodzieżą na świeżym powietrzu, a wykorzystywali do tego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, brzeskie parki i wszystkie możliwe miejsca gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas, czyli np. brzeskie Przytulisko dla psów. Uczestnicy Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii wzięli udział w wielu wcześniej zaplanowanych przedsięwzięciach, takich jak: kilkudniowa wycieczka do Warszawy i zwiedzanie wszystkich najważniejszych miejsc naszej Stolicy, wycieczka do Oświęcimia i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau , wyjścia do Parku Rozrywki na kręgle, na krytą pływalnię, wyjazd na gokarty do Grodkowa, wyjazd na VII Noc Muzeów do Opola.  Były też inne ważne wydarzenia takie jak: sprzątanie grobów NN na cmentarzach brzeskich , zajęcia integracyjne z pieczeniem kiełbasek na grillu czy ognisku oraz zajęcia edukacyjne z serii – „Alkohol – złodziej życia.

Wszystkie zajęcia były odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na koniec chciałem podziękować wszystkim wychowawcom, którzy realizowali program zajęć zachowując podstawowy/ najważniejszy  priorytet, którym było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dziękuję za dobrą pracę wychowawcom ze Świetlicy w osobach: Kamila Figlarska, Magdalena Nowacka, Maria Zychla oraz wychowawcom Klubu Młodzieżowego – pani Elżbiecie Hucał i panu Grzegorzowi Kownackiemu.

Kierownik PPK Brzeg
Ryszard  Lau

Reklama
Reklama
Reklama