Brzeg zimą cz. 2 – brzeskie parki i „górka” przy ul. Wyszyńskiego

1

Zima w Brzegu nie odpuszcza. Za nami tydzień dość silnych mrozów i białego krajobrazu za oknem. Dla niektórych taka pogoda to spełnienie marzeń, dla innych prawdziwa udręka. Przedstawiamy kolejną fotorelację, pn. „Zima w Brzegu”. 


Zdaniem wielu zima dodaje naszemu miastu uroku. Ośnieżone drzewa, zamarznięte zbiorniki wodne i fontanny wyglądają malowniczo. Z zimowej aury najbardziej cieszą się dzieci, które mogły wyciągnąć z piwnic sanki i oddać się śnieżnym rozrywkom na brzeskich górkach. Z dzikotworzonych ślizgawek na chodnikach i trawnikach korzystają także dorośli – z wcale nie mniejszą niż dzieci uciechą.

Zimowa aura to także zmora dla kierowców, którzy w dalszym ciągu muszą zachować szczególną ostrożność na drogach – zwłaszcza w nocy. Podróżni – szczególnie Ci korzystający z PKP – muszą także uzbroić się w cierpliwość, gdyż pociągi w ostatnich dniach zaliczają spore opóźnienia.

Jak prognozują synoptycy, w Brzegu spodziewać się można kolejnych opadów śniegu – w nocy ze środy na czwartek (11-12.01.2017). Niestety śnieg nie utrzyma się zbyt długo, bo do niedzieli potrwa odwilż i w ciągu dnia zanotujemy nawet + 4 stopnie Celsjusza. Słaby mróz – maksymalnie do minus 1 lub 2 stopni Celsjusza wróci dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (15-16.01.2017).

Poniżej prezentujemy fotorelację, pn. „Zima w Brzegu” i tym razem prezentujemy brzeskie parki oraz ulubiony „szczyt” dla młodych saneczkarzy – górkę, przy ul. Wyszyńskiego w Brzegu.

 

Park Wolności:

Park nad Odrą:

„górka na Wyszyńskiego”:

  • Kasia

    Piękne fotki i piękne miasto