Logo 728×90
Logo 728×90
Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

XVII Brzeska Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa 2017_brzeg24pl 6

Droga Krzyżowa ulicami Brzegu, organizowana przez brzeskie parafie, mocno wpisała się już w tradycję Świąt Wielkanocnych w naszym mieście. W tym roku odbyła się już po raz siedemnasty, przemieszczając się głównymi ulicami miasta w Wielką Środę, 12 kwietnia 2017 roku.


W czasie symbolicznego przejścia z kościoła Miłosierdzia Bożego, obok kościoła Św. Mikołaja i dalej do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, rozważano Mękę Pańską podczas 14 symbolicznych stacji, której towarzyszyła ponad 3,5 tysięczna rzesza wiernych. Mieszkańcy Brzegu jak zwykle nie zawiedli, towarzyszyła im modlitwa i śpiew. Krzyż na swych ramionach dźwigali m.in. kapłani, siostry zakonne, liturgiczna służba ołtarza, młodzież, ojcowie, matki, nauczyciele, wierni parafii ewangelickiej, przedstawiciele „Solidarności”, wojsko, służba zdrowia, harcerze oraz brzeskie władze samorządowe.

Procesję zakończył na Placu Zamkowym, przed Kaplicą Św. Jadwigi proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ks. prałat Bolesław Robaczek słowami; Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, aby wspólnie rozważać mękę i śmierć Pana Jezusa, modląc się i śpiewając pieśni pasyjne. Było to piękne wyznanie naszej wiary. Droga Krzyżowa wprowadza nas w przeżycie Triduum Paschalnego, które rozpoczniemy Mszą Wieczerzy Pańskiej.

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Szewczuk

Related posts

4 Comments

 1. Alicja
  Alicja

  Lubię te drogi krzyżowe raz w roku w naszym mieście. Wszystkie parafie idą razem. Czuje się wspólność Brzegowian. Oby tak było nadal.

  Reply
 2. Paweł P
  Paweł P

  dude dla Ciebie, innowiercom oraz wszystkim, którzy uważają, że 15mld lat temu coś z niczego wybuchło i powstał wszechświat z okazji nadchodzących dni życzę udanego wypoczynku i chwili głębszej zadumy.

  Zaś wszystkim, którzy uważają, że jest Bóg, a jego syn umarł i zmartwychwstał składam serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan otworzy oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu.

  Reply
  1. msw
   msw

   jak za jakis czas przyjda muslim brothers i obloza cie podatkiem od niewiernych to jeszcze bedziesz plakal za rzekomym nietolerancyjnym ,,sekciarstwem,, a jak nie przejdziesz naw iare proroka to cie zutylizuja

   Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *