Zbiór wydarzeń motocrossowych

0

Wciąż trwa walka o punkty w kolejnych startach motocrossowych. AMK Grodków walczy, by zakończyć sezon motocrossowy 2017 z jak najlepszym wynikiem. To już półmetek sezonu. Do końca zostały tylko po 2-3 najważniejsze rundy, w poszczególnych zawodach. Grodkowscy zawodnicy, w przerwach, aktywnie biorą także udział w innych startach. Kolejne starty w rundach Mistrzostw Strefy Polski Południowej odbyły się Czerwionce, Strykowie, Skrzypcu k. Prudnika i Dąbrowie Górniczej.


CZERWIONKA-LESZCZYNY

04.06.2017 r. AMK Grodków wziął udział w zawodach III Rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Czerwionce. Pierwszą rundę udało się przeprowadzić bez problemu. Przed rozpoczęciem drugich biegów, pogoda zmieniła się diametralnie, a ulewny deszcz uniemożliwił organizatorom przeprowadzenie drugiej rundy. Zważając na zaistniałą sytuację, wyniki i przyznawane nagrody odbyły się na podstawie pierwszych biegów.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów na miejscu 3. znalazła się Laura Korzeniowska ( #161, MX KOBIET). Na miejscu 10. dojechał Ariel Groński (#275, MX1C). W MX MASTERS miejsce 7. wywalczył Grzegorz Dziekan (#719), a miejsce 8. Konrad Korzeniowski (#213). W klasie MINI na miejscu 3. uplasował się Amin Rekik (#111).

STRYKÓW

11.06.2017 r. odbyła się III Runda Mistrzostw Polski ORLEN MX MP w Strykowie k. Łodzi. W zawodach udział wziął #719 Grzegorz Dziekan, który w klasie MX MASTERS zajął 30 pozycję.

CROSS COUNTRY SKRZYPIEC K. PRUDNIKA

02.07.2017 r. w Skrrzypcu odbyła się, po raz drugi w tej miejscowości, ostra rywalizacja o Puchar Śląska i Opolszczyzny – rd.V Żwirownia Skrzypiec k. Prudnika. W barwach AMK Grodków wystartował Mateusz Chowaniec (#257) w klasie SENIOR 1 uzyskując 16. miejsce na 62 jadących w swojej klasie. Zawodnik poradził sobie bardzo dobrze, zważając na dokuczającą i uciążliwą dla niego kontuzję barku/łopatki, która daje się we znaki do dziś.

PEŁNA MOTOCROSSOWYCH WRAŻEŃ DĄBROWA GÓRNICZA

Riderzy AMK Grodków zawsze chętnie wracają na tor w Dąbrowie Górniczej. 09.07.2017 r. odbyła się tam IV już runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie. W Dąbrowie można było spotkać zawodników startujących w Mistrzostwach Świata MXGP; Tomka Wysockiego oraz Amerykanina – Tristana Charboneau. Zawodników AMK wspierało spore grono kibiców z Grodkowa.

Pierwszy swój występ oraz egzamin na licencję C zaliczył nowy zawodnik AMK – Łukasz Denes (#148), który wywalczył zasłużone 4 miejsce! Niestety, biorąc pod uwagę fakt zdawanego egzaminu na licencję C, pod uwagę brane są nieco inne kryteria i pozycja w klasyfikacji indywidualnej zawodów spada automatycznie w dół.

Na treningu kwalifikacyjnym Ariel Groński (#275, klasa MX2C), zaliczył groźny upadek, doznając kontuzji, które nie pozwoliły mu na wystartowanie w wyścigach. Wśród startujących pojawił się, długo nieobecny z powodu kontuzji, Radek Osypowicz (#890), który pojechał wspierając AMK dla punktów nie tyle swoich, co dla Klubu!

Kontuzjowany Prezes Klubu Andrzej Seremet, zaznaczył swoją obecność dużym wsparciem i dopingiem swoich podopiecznych zawodników. Warto wspomnieć o Laurze Korzeniowskiej (#161), która po bolesnym upadku nie poddała się i walczyła do końca.

Klasyfikacja indywidualna zawodów wyglądała następująco: Łukasz Denes (#148) – miejsce 4. (Klasa MX1C), Radek Osypowicz (#890) – miejsce 18. (Klasa MX2C), Laura Korzeniowska (#161) – miejsce 7. (Klasa MX Kobiet) oraz w klasie MX MASTERS: miejsce 4. – Grzegorz Dziekan (#719), miejsce 7. – Radek Chowaniec (#257) i miejsce 9. – Konrad Korzeniowski (#213).

Dodatkowo 16.07, w ramach treningu, AMK Grodków udział w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Ostrowie Wielkopolskim. W klasyfikacji indywidualnej zawodów na miejscu 7. znalazła się Laura Korzeniowska (#161, MX Kobiet), miejsce 11. zajął Grzegorz Dziekan (#719, MX MASTERS), a miejsce 18. – Konrad Korzeniowski (#213, MX MASTERS).