VI piknik rodzinny pn. „Wspomagamy Miśki” w Grodkowie [fotorelacja]

0

To już szósta edycja pikniku rodzinnego pn. „Wspomagamy Miśki”. Od trzech lat wolontariusze oraz Komitet Społeczny „Nasze Zwierzaki” przeprowadzają zbiórkę karmy oraz środków pieniężnych na rzecz Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Misiek”.


Impreza wystartowała w niedzielę (05.11.2017) o godzinie 11:00, przez ponad trzy godziny przed grodkowskim ratuszem odbywały się licytacjie, zbiórka pieniędzy i karmy. Każdy przybyły gość mógł poczęstować się domowymi wypiekami i wyrobami mięsnymi. W przerwie między licytacjami chwile umilała muzyka. Główną atrakcją była loteria w której nagrodą był duży pluszowy miś podarowany przez anonimową osobę.

Organizatorom udało się zebrać 558 kg karmy, 5.011,38 zł w gotówce, co pozwoli w części zaspokoić potrzeby podopiecznych ze Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Misiek”. Ponadto dzięki adopcji cztery psy i dwa koty znalazły nowy dom.

Cieszymy się z pogody, która dopisała w niedzielne popołudnie. Nasz piknik jest cykliczny i będzie odbywał się dwa razy do roku w letniej i jesiennej edycji. Jest to już szósta edycja, a więc wydarzenie, które wpisuje się w kalendarz imprez w Grodkowie. Cel naszego wydarzenia jest szczytny, zbieramy środki pieniężne ale również karmę, koce, smycze na rzecz podopiecznych Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Misiek” – opowiadał o pikniku rodzinnym pn. „Wspomagamy Miśki”, Tomasz Zeman jeden z organizatorów z Komitetu Społecznego „Nasze Zwierzaki”.

Następny piknik rodzinny „Wspomagamy Miśki” odbędzie się już w przyszłym roku na przełomie maja i czerwca. Wszystko dzięki organizatorom z Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Misiek”: Jolancie Seremet, Natalii Walczak, Tomaszowi Zeman, Pawłowi Bireckiemu i wolontariuszom, którzy włączyli się do akcji.

– Nasze pikniki nie mogły by się odbyć bez wsparcia wielkiej ilości sponsorów z Grodkowa ale również instytucji z naszego miasta. Wielkie podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy poświęcają swój wolny czas w w dzisiejszym dniu, ale kilkanaście dni przed jego wystartowaniem w trakcie jego organizacji – dodaje Zeman