Tydzień mikołajkowych atrakcji w Grodkowie

0

Sezon mikołajkowy w pełni. Już w środę (6.12) na grodkowskim Rynku odbędzie się tradycyjne spotkanie z wyjątkowym gościem – świętym Mikołajem. Oprócz tego, mieszkańcy Grodkowa, w weekend będą mogli wziąć udział w kolejnych dwóch, wyjątkowych wydarzeniach.


6. grudnia każdego roku wszystkie dzieci tuż po przebudzeniu sprawdzają czy i tym razem, św. Mikołaj pod poduszką zostawił dla nich prezent, czy podarki zgadzają się z tym co napisały w liście i czy zjadł pozostawione ciasteczka i wypił mleko. Czerwony przybysz z Laponii nie zapomni z pewnością o dzieciach z Grodkowa, bowiem w środę – 6.12 – przybędzie wprost na miejski Rynek, gdzie spotka się milusińskimi już o godz. 16:00. Organizatorami spotkania są: OKiR Grodków, Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół oraz Urząd Miejski w Grodkowie.

Sobotnie (9.12) późne popołudnie i wczesny wieczór upłyną w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w rytmach wyjątkowego koncertu. Tego dnia bowiem, o godz. 18:00 odbędzie się tam XV Koncert Mikołajkowy, na który zaprasza Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół. W trakcie koncertu zaprezentowana zostanie twórczość wyjątkowo uzdolnionych uczestników zajęć WTZ w Jędrzejowie. Oprócz tego, na scenie zaprezentuje się także Orkiestra Dni Naszych.

Zespół działa nieprzerwanie od 1991 roku. Od tego czasu zagrał tysiące koncertów i wydał 21 płyt. Grupa posiada szeroki i bogaty repertuar, który można podzielić na trzy gatunki: folkowy, ballady (z Krainy Łagodności) oraz piosenki dla dzieci. Orkiestra Dni Naszych w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty, a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka.

Informacje o koncercie i o rezerwacji miejsc udzielane są pod nr telefonów: 77 415 53 29 (OKiR Grodków) oraz 77 415 80 40 (WTZ Jędrzejów).

W niedzielę (10.12) z kolei, również w sali widowiskowej grodkowskiego OKiRu, o godz. 16:00 odbędzie się z kolei wyjątkowe wydarzenie dla dzieci. Jak pisaliśmy wyżej, Orkiestra Dni Naszych posiada w repertuarze programy dla dzieci, występując wówczas pod szyldem „Małej Orkiestry Dni Naszych”. Jeden z nich – pt. „List do świętego Mikołaja” – zaprezentuje dla grodkowskiej publiczności w niedzielne popołudnie.

W koncercie tym, zespół wykona piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, adresowane do całej rodziny. Obok lekkich, żartobliwych utworów traktujących o świątecznej rzeczywistości („Choinka i rodzinka”, „Kolędnicy na mojej ulicy”), podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki dla starszych dzieci, a nawet dorosłych, poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania („Wolne krzesło przy stole”, czy tytułowa „List do świętego Mikołaja”). Nie zabraknie też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasami noworocznych zabaw („Petardy w Sylwestra”).
Płyta zawierająca utwory wykonywane w trakcie koncertu została wydana pod honorowym patronatem Rzecznika Praw dziecka oraz Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po koncercie będzie można ją zakupić. Bilety na to wydarzenie kosztują 20 zł – wszelkie informacje uzyskać można w grodkowskim OkiR.

W imieniu organizatorów gorąco zachęcamy do udziału w wyżej opisanych wydarzeniach. O tych i innych imprezach realizowanych w Domu Kultury w Grodkowie przeczytać można na stronie www.okir.pl.