Zimowisko 2018 w Murzasichle

0

Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek (kierownik), A. Popiela, D. Babicz,  A. Białowąs. Zamieszkaliśmy w uroczej miejscowości Murzasichle. Główną atrakcją pobytu był aktywny wypoczynek. Polegał on na korzystaniu z wielu atrakcji zimowych.


Uczestnicy zimowiska mieli okazję jeździć na nartach, snowboardzie, łyżwach, pontonach no i oczywiście na „jabłuszkach”. Wielką atrakcja byłą wizyta w Egzotycznym Zakopanem. Mieliśmy okazję do karmienia i przebywania wśród papug. Te ptaki okazały się niezwykle sprytne. Błażejowi urwały złoty guzik, pani Anetce rozpięły zamek w plecaku. Byliśmy też na Olczy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Tam podziwialiśmy piękne witraże, rzeźby oraz  wspaniałą szopkę.

Zwiedzaliśmy najważniejsze zakątki Zakopanego. Podczas pobytu na zimowisku świętowaliśmy urodziny Laury i Błażeja, mieliśmy mnóstwo zabaw, gier, konkursów, zajęć plastycznych.  W ostatnim dniu byliśmy w Snowlandii – w labiryncie, zamku i mini ZOO. Doskonaliliśmy umiejętności pływackie w Termach w Chochołowie. Jest to największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Znajdują się tam 3 baseny zewnętrzne (z których ochoczo korzystaliśmy) oraz 18 basenów wewnętrznych z wodami termalnymi i różnorodnymi atrakcjami.

Podczas pobytu nie zabrakło też nauki. Mieliśmy lekcje regionalizmu w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Pośród ciekawych informacji, przeplatanych legendami i dowcipami Pan Adam Gąsienica prezentował przyśpiewki góralskie, przygrywając na skrzypcach, gęślach, kozie i  końcówce. Ilustrację do opowieści stanowiły bogate zbiory rzemiosła artystycznego, pasterskiego, sprzętów użytkowych, strojów.

Dopełnieniem opowieści była prezentacja multimedialna, która zawierała stare fotografie, przedstawiające historię Zakopanego i okolic oraz postaci związanych z regionem. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wawel i zjedliśmy pyszny obiadek w Krakowie.

Ferie zaliczamy do super udanych!

 

.