X-Lecie zespołu Kokorycz z Głębocka

0

22.04.2018 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie odbył się koncert z okazji X-lecia zespołu Kokorycz. Zespół tworzą wokaliści z miejscowości Głębocko w gminie Grodków. Grupa zawdzięcza swoją nazwę mieszczącemu się w pobliżu Rezerwatowi Przyrody „Kokorycz”.


Utwory wykonywane przez zespół to głównie piosenki ludowe, biesiadne, artystyczne, patriotyczne oraz religijne. „Kokorycz” ma za sobą występy na dożynkach, jarmarkach, imprezach okolicznościowych. Bierze udział w konkursach, festiwalach i przeglądach. W 2010 r. zespół zajął II miejsce w konkursie na Jarmarku Folklorystycznym w Grodkowie, a trzy lata później zwyciężył. Otrzymał również wyróżnienie na Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance oraz wyróżnienie na Przeglądzie Pieśni Pokutnej w Skarbimierzu.

Czas od powstania naszego zespołu bardzo szybko minął. Cieszymy się, że możemy razem śpiewać. Natomiast jeśli chodzi o jubileusz i całe jego przygotowanie to muszę powiedzieć, że jestem wzruszona i pełna entuzjazmu. Śpiewamy wszędzie gdzie możemy, na imprezach oficjalnych, ale również na festynach, miejscach do których zostaniemy zaproszeni – opowiada Beata Fiałkowska, kierownik zespołu kokorycz.

W trakcie uroczystości jubileuszu nie zabrakło oczywiście składanych życzeń i gratulacji. Pierwsze życzenia złożyły władze Grodkowa, następnie zaprzyjaźnione zespoły wokalne z regionu. Wszyscy zgromadzeni na sali widowiskowej wznieśli również toast, podczas którego na ustach gości  towarzyszył uśmiech.

Na następne lata życzymy sobie wytrwałości, tego abyśmy nadal się lubili, tego by nie wysiadły nam głosy! – Dodaje Fiałkowska z zespołu Kokorycz.