Igrzyska Wiosenne o miano „Najlepszej szkoły” w Grodkowie 2018

0

Druga edycja „Igrzysk Wiosennych” o miano „Najlepszej szkoły wg Młodzieżowej Rady Miejskiej” w Grodkowie za nami. Po rywalizacji odbyło się wręczenie pucharu. Organizatorem imprezy była Młodzieżowa Rada Miasta i ich opiekun Paweł Birecki.


Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się PSP 3 w Grodkowie. Drugie miejsce zajęły szkoły PSP w Jędrzejowie oraz PSP 1 w Grodkowie, ostatnie miejsce na podium przypadło PSP w Kolnicy, natomiast najlepszą szkołą średnią zostało LO w Grodkowie.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych, łamigłówkach słownych, wiedzy z historii i biologi. Zajęcia wymagały umiejętności artystycznych z plastyki i śpiewu.

W rywalizacji między szkołami wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy. Zabrakło jedynie dwóch szkół PSP w Kopicach oraz SP w Gałązczycach. Zabawa dla uczestników cieszyła się wielkim powodzeniem a biorącym udział sprawiła wielką przyjemność, po zakończonych zawodach wszyscy z żalem opuszczali Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Kolejna edycja „Igrzysk Wiosenych” już w przyszłym roku.