Zespoły z Grodkowa na Mistrzostwach Polski Masters 2018

0

W miniony weekend (26-27.05) w Kaliszu odbyły się zawody piłki ręcznej Mistrzostwa Polski Masters 2018. W turnieju brały udział zespoły w kategoriach wiekowych Kobiety +33, Mężczyźni +35, Mężczyźni +45 oraz Mężczyźni +50. Wśród zespołów biorących udział w zawodach znalazły się KWS Grodków i 4Ever Young Grodków. Opolskie akcenty domykał zespół Śląsk Opole oraz występ grodkowianki Moniki Caputa w Zagłębie Lubin Masters.


Po rozegraniu wszystkich spotkań wśród kobiet triumfowała drużyna Victoria Team (+33). Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęły drużyny: Halemba Oldboy Team (+35), SPR Pabiks Pabianice (+45) i Masters Warszawa (+50). Natomiast zespoły z Grodkowa znalazły się poza podium. Na trzecim miejscu znalazł się Śląsk Opole.

Najepiej spisał się KWS Grodków, zespół wystąpił w kategorii wiekowej Mężczyzn +45. Grodkowianie z Klubu Weterana Sportu zdołali wygrać w rzutach karnych po dogrywce 8:8 z OBHT Świdnica. W grupie „B” zajęli trzecie miejsce, kończąc klasyfikację na miejscach IV-IX.

Drugiemu z zespołów 4Ever Young Grodków wystąpił na turnieju w kategorii Mężczyzn +35. Młodszej ekipie z Grodkowa turniej nie poszedł po ich myśli. Ich zespół nie zdobył żadnego punktu w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy przegrali wszystkie spotkania a ich zespół został sklasyfikowany na miejscach IV-XVI.

Natomiast zespół w którym wystąpiła grodkowianka Monika Caputa – Zagłębie Lubin Masters, zdołał zwyciężyć w jednym spotkaniu z Zgodą Ruda Śl. W końcowej klasyfikacji zespół zajął miejsca IV-IX.

Udział dla wszystkich zawodników w turnieju był wielkim wyzwaniem. W Kaliszu zmierzyli się z najlepszymi zawodnikami i zespołami „Masters”. Obsada rozgrywek była na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało oczywiście były zawodników o przeszłości Superligowej, czy takich, którzy grali w reprezentacji Polski. Szczegółowe wyniki na stronie ZPRP pod tym linkiem: ZPRP.PL