Sukces „BE BETTER Szkoła Kolnica” w Bałtyk Cup 2018

0

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy, pod wodzą dwóch trenerów ze Stowarzyszenia Be Better z Grodkowa, zagrali na dwudniowym turnieju piłki nożnej Bałtyk Cup 2018 w kategorii U10. Zawodnicy z Kolnicy rozgrywali swoje spotkania w Rewalu.


W turnieju uczestniczyło 16 drużyn rocznika 2008, które zostały podzielone na dwie grupy. Zespół z Kolnicy trafił do grupy A wraz z Football Academy Gryfice, MPK Kotwica Kołobrzeg, FC Grimma (Niemcy), Hutnik Szczecin, Orlik Łagiewniki, Górnik Wałbrzych. W turnieju brało udział łącznie 72 zespoły w rożnych kategoriach wiekowych.

Po pierwszym dniu rozgrywek, który toczył się w dwóch grupach systemem każdy z każdym, zespół zakwalifikował się się do dalszej fazy rozgrywek – pucharu Neptuna. W systemie pucharowym walczyli o podium.

Po spotkaniach w których pokazali ducha walki zwyciężając z innymi drużynami dotarli do meczu o 3. miejsce. W spotkaniu pucharowym rozgromili Kotwicę Kołobrzeg 6-2. Jest to największy sukces młodych zawodników, którzy w Be Better Szkoła Kolnica szlifują swoje piłkarskie umiejętności od października i listopada poprzedniego roku, kiedy została założona drużyna piłkarska przy PSP Kolnica.

Między meczami, jak również po zakończonych zawodach nie zabrakło chwil spędzonych nad Bałtykiem, gdzie młodzi adepci Be Better Szkoła Kolnica poddawali się regeneracji na plaży. Po zakończonym turnieju podopieczni trenerów Macieja Górskiego oraz Marcina Szostaka wrócili do swojej szkoły, gdzie wznowili treningi przygotowując się do kolejnych piłkarskich wyzwań.

Wyniki:

Faza Grupowa

Be Better – Hutnik Szczecin 3-1

Be Better – FC Grimma 2-3

Be Better – Football Academy Gryfice 1-1

Be Better – MKP Kotwica Kołobrzeg 2-2

Be Better – Lew Lębork 1-4

Be Better – Orliki Łagiewniki 0-2

Be Better – Górnik Wałbrzych 0-1

Ćwierćfinał Be Better – Football Factory Przecław 3-1

Półfinał Be Better – Hutnik Szczecin 0-6

Mecz o 3. miejsce Be Better – Kotwica Kołobrzeg 6-2