I Europejski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki w Grodkowie [fotorelacja]

0

Przez dwa dni (16-17.06) w Grodkowie na Hali Sportowej im. Z. Zielonki ponad dwustu zawodników z Francji, Bułgarii, Niemiec, Danii, USA, Polski i Tajwanu wzięło udział w „I Europejskim Festiwalu Wschodnich Sztuk Walki„.


Wśród zaproszonych gości w festiwalu gościli m. in.: Teng Shih-hai, Główny Mistrz naszego klasycznego stylu Yang Taiji, Mistrz Li Chuan-zeng oraz Vincent Young, prezes Światowej Federacji Sztuk Walki Yang Taiji.

W pierwszym dniu wszyscy zawodnicy brali udział w zawodach, które zostały zakończone egzaminami. Natomiast w niedzielę widzowie mogli zobaczyć 12. widowiskowych scen z wykorzystaniem broni białej i wachlarzy. Ostatnią prezentacją była rekonstrukcji średniowiecznej walki rycerzy z Europy.

Warto zaznaczyć, że w Festiwalu wzięło udział około 130. gości z Tajwanu gdzie swoją siedzibę ma Światowa Federacja Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Wśród gości z Dalekiego Wschodu oprócz zawodników znaleźli się mistrzowie i sędziowie.

Partnerami organizacji pierwszej edycji Festiwalu w Grodkowie było Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej, Fundacja Dantian, Gmina Grodków, Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie.