Nowy komisariat policji w Grodkowie już w przyszłym roku

0

5. lipca rozpoczęły się prace budowlane pod nowy komisariat policji w Grodkowie. Prace rozpoczną się przy ulicy Sportowej w pobliżu Stadionu Miejskiego na działkach 421/3 i 421/5. W pobliżu, od kilku miesięcy, trwają prace polegające na budowie nowej drogi oraz parkingu.


Nową siedzibę grodkowskich policjantów wybuduje WOLBUD Usługi Ogólnobudowlane Dominik Wolski. Firma z Paczkowa złożyła najkorzystniejszą ofertę wśród wszystkich startujących w przetargu. Koszt inwestycji wyniesie 3 658 787,26 zł.

Prace obejmą między innymi: budowę budynku administracyjnego wraz z instalacjami sanitarnymi, instalacjami elektrycznymi, budowę aluminiowego masztu antenowego wraz instalacją antenową na dachu, budowę budynku garażowego wraz z instalacją oświetleniową oraz wykonanie nowego zagospodarowania terenu i małej architektury. Wykonane zostaną także: nowa nawierzchnia drogowa z kostki brukowej, nowe tereny zielone wraz z nasadzeniami, nowe zewnętrzne sieci sanitarne, a także zewnętrzne sieci elektryczne i teletechniczne.

Zakładany czas zakończenia prac to 30.10.2019 r. Na wszystkie wykonane prace, wykonawca daje rękojmię na okres 5 lat. Obecnie nie jest jeszcze znana przyszłość obecnego zabytkowego budynku komisariatu policji w Grodkowie przy ul. Kasztanowej. Budynek należy do Skarbu Państwa i znajduje się pod zarządem Komendy Wojewódzkiej w Opolu i do tej pory nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w sprawie jego dalszego przeznaczenia.