Ruszyła budowa nowej siedziby Komisariatu Policji w Grodkowie

0

Całość inwestycji jest finansowana ze środków Komendy Głównej Policji, a koszt budowy wynosi 3 658 787,00 zł. Nowy komisariat w Grodkowie powstanie przy ulicy Sportowej, na działce o powierzchni 2 679,00 m². Teren na rzecz Skarbu Państwa nieodpłatnie przekazały władze gminy.


– Komisariat będzie się składała z dwóch kondygnacji: parteru i 1 piętra, co stanowi 528,28 m² powierzchni użytkowej. Powstanie nowej siedziby KP w Grodkowie jest zgodne z oczekiwaniami społecznymi oraz przyczyni się do usprawnienia realizacji podstawowych zadań Policji na terenach gmin wiejskich i miejskich. Zwiększy również komfort osób załatwiających swoje sprawy w komisariacie – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Obecnej trwa również budowa parkingu dla petentów oraz drogi, która prowadzić będzie do nowej siedziby mundurowych. Ta inwestycja jest z kolei realizowana z budżetu Gminy Grodków. Nowa infrastruktura drogowa będzie stanowiła także łącznik komunikacyjny pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Kasztanową.

Dodajmy, że zakończenie budowy nowego komisariatu zaplanowano na 30.10.2019 r. Wówczas policjanci przeprowadzą się do nowej siedziby.