II Turniej Wsi w Wojsławiu

0

W sobotę (23.09) w Wojsławiu pod Grodkowem odbyły się kolejne zawody, pn. „Turniej Wsi”. Współzawodnictwo miało charakter zabawy i miało zachęcić mieszkańców obszarów wiejskich do aktywnego spędzenia czasu, była to już druga edycja.


Zawody podobnie jak w zeszłym roku odbyły się na boisku, a gospodarzem turnieju było sołectwo Wojsław. Do zabawy zaproszeni zostali mieszkańcy z Bąkowa, Kopic, Gałążczyc, Lipowej, w tegorocznej edycji pojawiła się również drużyna z Grodkowa. Nie zabrakło również gospodarzy z Wojsławia . Wszystkie drużyny rywalizowały w siedmiu konkurencjach, w których liczyła się współpraca i poprawne wykonanie zadań.

Uczestnicy musieli między innymi przewieźć swojego sołtysa na taczce z niezbędnym wakacyjnym ekwipunkiem, skakać w workach, wykonać slalom z samochodową oponą, powbijać gwoździe do drewnianego pieńka, wziąć udział w wyścigu z jajkiem na łyżce, rzucić ziemniakami do kalosza, a nawet spróbować swoich sił w biegu nartami po murawie boiska. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa, co można było zaobserwować po minach zawodników. Uśmiech na twarzy towarzyszył im właściwie do samego ukończenia zawodów.

Po podliczeniu wszystkich punktów „najlepszą wsią w turnieju” okazała się drużyna z miejscowości Bąków. Mieszkańcy tej miejscowości zdobyli największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach. Drugie miejsce na podium zajęli mieszkańcy reprezentujący Kopice. Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie z Gałązczyc. Pozostałe drużyny biorące udział w zawodach otrzymały Pamiątkowe puchary za udział. Dla przypomnienia, Gmina Grodków liczy aż 35 sołectw.

Oprócz konkurencji w której trzeba przewieść sołtysa na taczce przewidzieliśmy rywalizację dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowano między innymi bieg z jajkiem na łyżce, rzut ziemniakiem do gumowca. Nie zabrakło również toczenia opony, czy wbijania gwoździ na czas do pniaka. Nową konkurencją jest bieg slalomem dwóch zawodników ze złączonymi streczem nogami. W tej edycji bierze udział mniej sołectw – wyjaśnia Paweł Garncarz, prezes towarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Nasz Wojsław”

Po „Turnieju Wsi” na przybyłych zawodników i towarzyszących im kibiców czekała zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Nasz Wojsław”, natomiast współorganizatorami byli: OKiR Grodków oraz UM Grodków.