„Noc w Liceum”. Grodkowski ogólniak zaprosił gimnazjalistów

0

12 Kwietnia od godziny 16:00 korytarze grodkowskiego Liceum Ogólnokształcącego wypełniły się trzecioklasistami z gimnazjów, wszystko przez „Noc w Liceum”. Nietypowa akcja skierowana do przyszłych absolwentów gimnazjum, miała na celu pokazanie funkcjonowania szkoły, jak również zachęcić do wstąpienie w jej mury jako przyszli uczniowie.


Dla przybyłych przyszłych żaków kadra nauczycielska przygotowała wiele atrakcji, które zostały przedstawione w formie szkolnej lekcji. Dla przyszłych „pierwszaków” w szkolnych ławkach przeprowadzone zostały lekcje i ćwiczenia w pracowni biologicznej, chemicznej, fizycznej, informatycznej oraz pokazowe lekcje języka polskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, na zajęciach w klasie historycznej interpretowali karykatury.

Jest to spotkanie z gimnazjalistami, które ma charakter rekrutacyjny. Chcemy zachęcić ich do tego by podjęli naukę w naszym Liceum, poprzez przedstawienie możliwości szkoły. Poprzez pokazanie chcieliśmy pokazać, jak wyglądają poszczególne przedmioty. W pracowni biologicznej przedstawimy lekcje z biologii i chemii. Gimnazjaliści samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe, ćwiczenia chemiczne – opowiadała Agata Habina-Kudzia, nauczyciel biologii w grodkowskim Liceum.

W klasie fizyki, zaprezentowaliśmy przybyłym gimnazjalistom pokazowe doświadczenia z fizyki. Jednym z takich doświadczeń jest ćwiczenie z maszyną elektrostatyczną, za jej pomocą będziemy rozdzielać ładunki dodatnie i ujemne, następnie za jej pomocą poruszaliśmy piłeczką pingpongową pokrytą warstwą grafitu. Jest to jedno z wielu doświadczeń, jakie przeprowadziliśmy – dodał Łukasz Pater, nauczyciel matematyki i fizyki.

Oprócz zajęć w salach na przybyłych czekały urozmaicone atrakcje, jak zajęcia sportowe na mieszczącej się obok hali sportowej, gra w gry planszowe, projekcja filmów jak również możliwość rozegrania z obecnymi uczniami turniejów w grach komputerowych.

Chciałem zobaczyć jak ta szkoła wygląda, jak wygląda nauka wciąż zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Uczestnictwo w tych zajęciach bardzo się mi podoba, myślę że złożę dokumenty w tej placówce, która w dniu dzisiejszym zaprezentowała wiele ciekawych zajęć. Z informatyki programowaliśmy grafikę, jesteśmy przed zajęciami z fizyki, bardzo ciekawią mnie lekcje z tego przedmiotu, chciałbym w przyszłości zapisać się na profil matematyczno-fizyczny – mówił o wrażeniach z zajęć Konrad Bielamowicz, gimnazjalista i uczestnik Nocy w Liceum.

Całość cieszyła się dużą popularnością młodzieży, której zostało przybliżone funkcjonowanie grodkowskiego ogólniaka, szkoły z dużymi tradycjami, atrakcjami, jak również dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną.

noc_w_liceum_2017