4ever Young Grodków zaprasza na trzeci turniej o puchar Grodkowa

0

W najbliższą sobotę, 22 Kwietnia na hali sportowej im. Z. Zielonki odbędzie się trzeci turniej Oldboyów o Puchar Miasta Grodków. Dla przypomnienia gospodarze – 4Ever Young Grodków na organizowanym przez siebie turnieju jaszcze nigdy nie zwyciężył, ale poza swoim podwórkiem odnosił już wiele sukcesów. Po turnieju w Grodkowie, wezmą również udział w Mistrzostwach Polski Masters w Lubinie.


W turnieju zagrają cztery drużyny: Stal Zawadzkie, Górnik Złotoryja, Handball Old Ustroń oraz gospodarze 4ever Young Grodków. Rozgrywki rozpoczną się o 9:30, drużyny zmierzą się na zasadzie każdy z każdym, po ich zakończeniu najlepsza drużyna uzyska puchar Grodkowa.

Turniej w Grodkowie jest jednym z wielu rozgrywanych w Polsce w kategorii Oddboy-ów. Członkowie starają się regularnie brać udział w różnych przedsięwzięciach z piłki ręcznej i być aktywnym sportowo.

Bierzemy udział w turniejach, w których w nazwie widnieje słowo „Oldboy”. W tego typu zawodach mogą uczestniczyć generalnie wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 20 lat i nie należą do zawodowego klubu piłki ręcznej. Na turniejach spotykamy się z drużynami, gdzie średnia wieku wynosi 35-45 lat – wyjaśnia Dariusz Galus, jeden z założycieli stowarzyszenia 4ever Young Grodków.

Po turnieju w Grodkowie zawodnicy wezmą udział w Mistrzostwach Polski Masters 2017, które odbędą się 3-4 czerwca w Lublinie. Z uwagi na duże zainteresowanie zawody odbędą się na czterech halach, a nie jak początkowo zakładano trzech. 4Ever Youngs wystartuje w kategorii wiekowej 35+. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w turnieju oprócz grodkowian, udział weźmie piętnaście drużyn, które wywodzą się z większych ośrodków piłkarskich w Polsce. Oprócz kategorii 35+, zorganizowana została dla starszych zawodników +45, 50+  oraz kobiety +33.

Opieramy się głównie na zawodnikach, którzy zaczęli grę dopiero w naszym stowarzyszeniu, ale nie brakuje też takich, którzy zakończyli już karierę sportową, grając już kiedyś w ligowych rozgrywkach. Jeżeli chodzi o udział MP Masters to każdy klub może złożyć akces. Następnie drużyna podlega wstępnej weryfikacji. Nasze nastawienie do tego typu imprez jest proste, chodzi o dobrą zabawę i aktywność, nie koniecznie o dobre wyniki – dodaje Galus.

Klub powstał w 2010 roku, jako stowarzyszenie zostało zarejestrowane dwa lata później. Od tego momentu kilku zawodników zaczęło ponownie regularne treningi piłki ręcznej. Stowarzyszenie utrzymuje się głównie ze składek członkowskich, które są przeznaczane na działalność, jak również uczestnictwo w turniejach otwartych dla „Oldboy’ów”. Na turniejach nawiązały się również nowe znajomości, w efekcie grodkowianie postanowili zorganizować własne zawody, które odbędą się już trzeci raz i można powiedzieć, że weszły już w kanon weteranów szczypiorniaka.

Oldboye z Grodkowa uczestniczą również w turniejach, które pozwalają im na to finansowo, czyli nie są logistycznie obciążone, a wyjazdy nie są odległe. Szczypiorniści są stałymi gośćmi na turniejach w Ustroniu, Złotoryi, Kluczborku, Zawadzkiem, czy okazjonalne jak 70-lecie Opolskiego Związku Piłki Ręcznej, gdzie zwyciężyli. W większości rozgrywek zajmują czołowe miejsca, lub zwyciężają. Jak wszyscy przyznają, z roku na rok poziom w turniejach Oldboyów jest wyższy,. Wszytko przez udział byłych zawodników zawodowych, lub półzawodowych grających w czołowych klubach z Polski.

4ever_young_komprachcice_puchar2016 (17)

plakat 4ever young 2017 _brzeg24