Brawo Kopice, brawo gmina Grodków !

0
Święto Powiatu- I miejsce za bukiet

W dniach 13-14 maja w Łosiowie na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się Święto Powiatu Brzeskiego połączone z Międzynarodowymi Targami Ogrodniczymi.


W pierwszym dniu Święta odbył się już po raz kolejny tradycyjny turniej gmin. Każda gmina zobowiązana była do przygotowania stoiska promującego gminę, artystycznego ułożenia bukietu oraz zaprezentowania programu artystycznego . Gminę Grodków reprezentowało tym razem sołectwo Kopice.

Przygotowania do konkursowych zmagań podjęły się panie ze Stowarzyszenia Kobiet wsi Kopice z Paniami Elżbietą Pejs, Lidią Gąsiorek oraz zespół wokalny Kopiczanki ,a także p.Zofia Rzepkowska przygotowująca program artystyczny zespołu SUFLEREK.

Współpraca i zaangażowanie wszystkich Pań wraz z Panią Sołtys Małgorzatą Mrowiec sprawiły, że bukiet przygotowany przez Kopice zajął w konkurencji I miejsce, stoisko było nad wyraz chętnie odwiedzane a odwiedzający oblizywali palce delektując się serwowanymi cepelinami z kapustą na zasmażce oraz pysznymi ciastami. Przy okazji chętnie podziwiali wystrój stoiska składający się z rękodzieła wykonanego osobiście przez panie.

Na estradzie dzieciaki z SUFLERKA działającego przy PSP w Kopicach rozbawiły publiczność prezentując „Ławeczkę” traktującą o problemach z reformą oświaty a także rozgrzały ognistymi tańcami dyskotekowymi.

Jury konkursowe doceniło wspólny wysiłek i gmina Grodków zajęła w turnieju gmin II miejsce !

Całej ekipie z Kopic gorące podziękowania i gratulacje złożył zadowolony z wyniku Burmistrz p.Marek Antoniewicz a nagrody przekazał wicestarosta P.Jan Golonka.

J.Rzepkowski