W Kolnicy chcą utworzyć Szkolną Akademię Sportu

0

Z powodu rozwiązania drużyny LZS Kolnica oraz braku programu szkolenia dzieci i młodzieży na wsi brakuje zorganizowanych zajęć sportowych. Nauczyciel szkoły podstawowej Maciej Górski, postanowił założyć Szkolną Akadem Sportu Be Better. Nowo powstałą szkółkę piłkarską ma wykorzystywać zaplecze, jakie posiada miejscowa szkoła oraz zaplecze sportowe rozwiązanego LZS. Organizatorzy liczą na stworzenie ciekawego projektu.

Szkoła w Kolnicy posiada liczne sukcesy na etapie gminnym i powiatowym w takich dyscyplinach jak unihokej czy piłka nożna. Pomysłodawca widzi w Szkolnej Akademii Sportu Be Better możliwość szkolenia dzieci w tych dziedzinach sportu.

Dzieci z pod grodkowskiej szkoły posiadają potencjał mają potencjał dlatego żalem byłoby tego nie wykorzystać. Szkolnej Akademii Sportu Be Better początkowo będzie działać na zasadzie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci uzdolnionych. Nie oznacza to, że będą to zajęcia zamknięte. Będzie mógł w nich uczestniczyć każdy z danego rocznika. Podczas treningów będziemy kłaść nacisk na dobrą zabawę oraz doskonalenie umiejętności gry w piłkę nożną. Szczególną naszą uwagę będziemy zwracać na team spirit (ducha drużyny) – wyjaśnia Maciej Górski, pomysłodawca inicjatywy i nauczyciel z Kolnicy

W związku z dojazdami dzieci mieszkających w Młodoszowicach i Bąkowie twórcy i ich przyszli adepci sportu są uzależnieni od dowozów do szkoły. Zajęcia sportowe będą odbywały się po zakończeniu lekcji i trwać do ostatniego odjazdu (13:30 – 15:00). Pierwsze zajęcia mają ruszyć we wrześni, wraz z pierwszym dzwonkiem w PSP Kolnica. Obecnie Akademia Be Better jest na etapie organizacyjnym. Pomysłodawca i dyrekcja poszukuje sponsorów oraz przeprowadza konsultacje społeczne

– Chcemy by nasza współpraca z rodzicami była jak najlepsza, dlatego zaczniemy od konferencji organizacyjnej skierowanej do rodziców. W międzyczasie uczestniczymy w różnych szkoleniach – m.in. warsztatach prowadzonych przez trenera Marka Śledzia, twórcę sukcesu Akademii Lecha Poznań („Akademia piłkarska – wzorcowy model organizacyjny i szkoleniowy”). Wszystko to by jak najlepiej przygotować się do profesjonalnego prowadzenia Akademii – dodaje Górski.

Jest to jedna z wielu inicjatyw, jakie prowadzi stowarzyszenie BE Better z Grodkowa, które było organizatorem wielu akcji charytatywnych i społecznych. Głównym założeniem organizacji jest promocja zdrowego trybu życia, promowanie postaw obywatelskich, pomoc potrzebującym.

akademia be better 2017 _brzeg24 (1)

akademia be better 2017 _brzeg24 (2)