Primus in agendo – laureaci nagrodzeni

0

W poniedziałek, 10. lipca 2017 roku w gabinecie Burmistrza Lewina Brzeskiego miało miejsce bardzo miłe spotkanie. Włodarz miasta spotkał się z wyróżnionymi Honorową Odznaką Primus in Agendo.


Primus in Agendo w dosłownym tłumaczeniu z łaciny oznacza pierwszego w działaniu. Taką nazwę posiada też polskie resortowe odznaczenie cywilne. Odznaka Honorowa Primus in Agendo została ustanowiona 7. lipca 2015 i jest nadawana przez ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny.  Przyznawana może być osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny.

W czerwcu tego roku, Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim i Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych z Lewina Brzeskiego otrzymali takie odznaczenie z rąk Pani Minister Elżbiety Rafalskiej. Tak prestiżowe wyróżnienie zostało zauważone i docenione przez władze samorządowe Gminy Lewin Brzeski oraz Posła Ziemi Opolskiej.

W spotkaniu, które odbyło się 10.07 w lewińskim magistracie uczestniczył Poseł na Sejm Tomasz Kostuś, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Dyrektor Świetlicy Terapeutycznej Renata Pietruńko oraz Prezes Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych w Lewinie Brzeskim Robert Laszuk. Podczas spotkania wyróżnieni odznaczeniem Primus in Agendo otrzymali z rąk Burmistrza Lewina Brzeskiego i Posła Tomasza Kostusia listy gratulacyjne oraz pamiątkowe statuetki.

Wieloletnia kompetentna i fachowa praca na rzecz mieszkańców gminy Lewin Brzeski to powód do osobistej satysfakcji dla pracowników i kierownictwa zarówno placówki wsparcia dziennego jak i instytucji sektora NGO, ale to także powód do dumy dla każdego włodarza. Taka działalność to także wizytówka województwa opolskiego, a gratulacje i słowa uznania z ust Posła Tomasza Kostusia to dodatkowa motywacja do jeszcze lepszego działania na rzecz drugiego człowieka.

W imieniu przedstawicieli władz Gminy Lewin Brzeski, raz jeszcze gratulujemy wyróżnionym, życzymy dużo sił i niegasnącej satysfakcji z realizowanej pracy i pamiętajmy, że to co budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka to dobroć i bezinteresowna pomoc.

primus in agendo - wyróżnienia lewin brzeski _brzeg24