Akcja „Podaj łapę”

0

4 października,  w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie rozpoczęliśmy akcję „Podaj łapę”. Jej celem jest pomoc zwierzętom z brzeskiego schroniska „Przytul psisko”. Zbieramy po raz kolejny karmę oraz rzeczy, które pomogą czworonogom przetrwać zimę.


W tym dniu  – Światowym Dniu Zwierząt,  gościliśmy w szkole zawodowego tresera psów, ratownika Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, behawiorystkę – panią Agnieszkę Buczyńską.

Pani Agnieszka przekazała uczniom wiedzę dotyczącą podstawowych zasad opieki nad psami, opowiedziała o bezpieczeństwie w kontaktach z nimi, o zagrożeniach, zachowaniach właściwych i niepożądanych oraz o roli psów i ich służbie w społeczeństwie.

Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z labradorami, które ze sobą przywiozła i zaobserwowania niektórych zachowań zwierząt. Uczuliła dzieci na szczególnie niebezpieczne reakcje piesków podczas pierwszego kontaktu z nimi.

Zaprezentowała jak należy w takich sytuacjach postępować.  Odpowiadała na pytania dzieci. Każde dziecko mogło pogłaskać pieski, co dostarczyło uczniom wielu wspaniałych wrażeń i zachęciło do troski o nie.Pani Agnieszce bardzo za tą lekcję dziękujemy oraz uczniom, i ich rodzicom, którzy dostarczają rzeczy do schroniska.

                                                                                       Grażyna Smolińska