Trzy pokoleniowe rodziny rolnicze uhonorowane na spotkaniu w Łosiowie

0

W czwartek 1. marca 2018 roku w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyło się szkolenie specjalistyczne połączone z podsumowaniem działalności upowszechnieniowo-wdrożeniowej za rok 2017. Tradycją spotkania jest wyróżnienie przez wójtów i burmistrzów rolników z terenu Powiatu Brzeskiego.


W tym roku, w trakcie spotkania Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara wyróżnił gospodarstwa rolne prowadzone pokoleniowo. Podziękowania za wkład wniesiony w rozwój produkcji rolnej oraz przekazanie tradycji rolniczych młodszym pokoleniom otrzymały trzy rodziny.

W gronie uhonorowanych znaleźli się Urszula i Leszek Fornal oraz Sylwia i Grzegorz Fornal – prowadzący gospodarstwo w Kantorowicach, Renata i Edward Chruszczewski wraz z synem Mateuszem Chruszczewskim – prowadzący gospodarstwo w Łosiowie oraz Bernarda i Ryszard Boczar wraz z synem Łukaszem Boczarem, którzy prowadzą gospodarstwo w Buszycach.

Burmistrz Lewina Brzeskiego skierował do obecnych na spotkaniu rolników wyrazy uznania za wkład wniesiony w rozwój produkcji rolnej. Podkreślił także ważny charakter ich pracy, jednocześnie życząc wszystkim dalszych sukcesów i owocnych plonów.