„Biblioteka pod Ratuszem” w Lewinie Brzeskim

0

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział i organizuje różnego rodzaju wydarzenia, inicjatywy i imprezy. Podobnie było w czwartek 10. maja, kiedy to w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowano spotkanie, pn. „Biblioteka pod Ratuszem”.


Wydarzenie odbyło się na Rynku w Lewinie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Anna Trusiewicz. Następnie głos zabrał Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, który przekazał na ręce dyrektorki życzenia i gratulacje z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Następnie Burmistrz odczytał także wiersz Jana Brzechwy, pt. „Na straganie” i złożył wpis do Księgi Pamiątkowej.

„Biblioteka pod Ratuszem” to wydarzenie, które skierowane było do całych rodzin. W programie imprezy znalazły się warsztaty i różnego rodzaju zabawy dla dzieci i rodziców. Nie zabrakło także elementów związanych z promocją czytelnictwa.

Wśród odczytywanych utworów literackich znalazł się wiersz, pt. „Grześ”. Jego autorką jest nauczycielka Publicznego Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim – Małgorzata Janeczek.

Wydarzenie odbyło się w rodzinnej i przyjemnej atmosferze. Uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich zaproponowanych zabawach, co pokazuje, że tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne a ich organizacja jest zasadna.