Integracyjne zawody pływackie osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”

0

W dniu 24.05.2018 r. na Krytej Pływalni w Brzegu odbyły się Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych pn. „My też potrafimy”. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim.


Projekt współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzegu.
W zmaganiach sportowych wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa, Brzegu i Lewina Brzeskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu.

Zawodnicy wystartowali w 11 pływackich konkurencjach sportowych, takich jak: pływanie kraulem, stylem dowolnym oraz klasycznym, pływanie na materacu w parach i pojedynczo, bieg w wodzie, pływanie ze sprzętem pomocniczym i z opiekunem, bieg w wodzie – sztafeta, wyławianie piłek z wody oraz zjazd ze zjeżdżalni.

Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody za udział w poszczególnych konkurencjach. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Organizatorzy dziękują zawodnikom, opiekunom oraz wszystkim, którzy przyczynili się
do uświetnienia imprezy.

Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektora MOSiR w Brzegu pana Krzysztofa Kulwickiego oraz pracowników Krytej Pływalni w Brzegu za udostępnienie obiektu oraz pomoc w organizacji zawodów.

Klasyfikacja uczestników w poszczególnych konkurencjach

Pływanie kraulem
I miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg
II miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski
III miejsce – Paweł Załanowski – WTZ Brzeg

Pływanie na materacu w parach
I miejsce – Michał Mojzyk i Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg
II miejsce – Paweł Dudkowski i Mariusz Łagowski – WTZ Jędrzejów
Pływanie stylem klasycznym
I miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg
II miejsce – Paweł Załanowski – WTZ Brzeg
III miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski

Bieg w wodzie
I miejsce – Łukasz Binek – WTZ Lewin Brzeski
II miejsce – Krzysztof Popko – WTZ Lewin Brzeski
III miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg

Pływanie ze sprzętem pomocniczym
I miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg
II miejsce – Paweł Dudkowski – WTZ Jędrzejów
III miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg

Pływanie stylem dowolnym
I miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg
II miejsce – Piotr Iwanicki – WTZ Lewin Brzeski
III miejsce – Izabela Komarnicka – WTZ Lewin Brzeski

Pływanie na materacu w pojedynkę
I miejsce – Łukasz Wojtaszek – WTZ Brzeg
II miejsce – Adam Broda – WTZ Jędrzejów

Bieg w wodzie – sztafeta
I miejsce – WTZ Lewin Brzeski
II miejsce – WTZ Jędrzejów
III miejsce – ZSS Brzeg

Pływanie z pomocą opiekuna
I miejsce – Paweł Zając – ZSS Brzeg
II miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg
III miejsce – Przemysław Goruk – ZSS Brzeg

Wyławianie piłek z wody
I miejsce – WTZ Jędrzejów
II miejsce – ZSS Brzeg
III miejsce – WTZ Lewin Brzeski

Zjazd na czas ze zjeżdżalni
I miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg
II miejsce – Mariusz Łagowski – WTZ Jędrzejów
III miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski

Michał Stagrowski
WTZ Lewin Brzeski