W Lewinie Brzeskim zakończono cykl spotkań promujących bieganie

0

„Akademia Biegania to stan umysłu” – to tytuł, pod którym odbywały się zajęcia, które zakończyły się w Lewinie Brzeskim 13. czerwca. Projekt zakładał realizację spotkań promujących bieganie jako formę aktywności fizycznej.


Społecznie stworzony mini projekt, zrealizowany dzięki Panu Łukaszowi Wesołowskiemu i Panu Markowi Lewandowskiemu, przy pomocy Pana Kacpra Karczmara i Pani Renaty Gaj – Jurczyk, okazał się sporym sukcesem. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Projekt obejmował 11 spotkań, zajęć skierowanych zarówno do osób rozpoczynających przygodę z bieganiem, jak i tych bardziej doświadczonych w tej dyscyplinie, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem średnia liczba uczestników wyniosła aż 62 osoby.

Profesjonalne podejście prowadzących do zajęć pozwoliło na uzyskanie znacznej poprawy sprawności uczestników. Dodatkowo także, bieganie ukazane zostało jako najprostsza forma aktywności fizycznej.

Pierwsza edycja przedsięwzięcia dobiegła już końca, ale jest dobra informacja dla tych, którzy chcieliby skorzystać z podobnej oferty. Już teraz planowana jest bowiem druga edycja projektu. Zrealizowana zostanie tuż przed coroczną akcją „Lewin Biega”, która odbędzie się 14. października.