Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Lewin Brzeski

0

W niedzielę 7. października 2018 roku na stadionie w Lewinie Brzeskim odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Lewin Brzeski. Do rywalizacji stanęli druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.


Startujących strażaków dopingowali zaproszeni goście, w tym: Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim Waldemar Włodek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu Arkadiusz Margoszczy oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Druh Piotr Cierpisz.

W zawodach wzięli udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Lewinie Brzeskim, Łosiowie i Skorogoszczy. Komendantem zawodów był Komendant Miejsko-Gminny OSP RP w Lewinie Brzeskim Pan Mirosław Szuta. Rywalizacja przebiegła sprawnie i w dobrej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie.

Na podium kolejne miejsca zajęły: Ochotnicza Straż Pożarna w Skorogoszczy – miejsce I, Ochotnicza Straż Pożarna w Lewinie Brzeskim – miejsce II oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łosiowie – miejsce III.

Burmistrz Lewina Brzeskiego w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego wręczył laureatom I miejsca talon na zakup sprzętu specjalistycznego. Wszystkie drużyny otrzymały także puchary i dyplomy. Statuetkę strażaka w podziękowaniu za dotychczasową owocną współpracę odebrał także Burmistrz Artur Kotara, który wyraził słowa uznania za zaangażowanie i niezawodność strażaków ochotników w każdej sytuacji.