Gmina Lewin Brzeski najlepsza w powiecie!

0

Czy można wygrać cztery razy z rzędu? Oczywiście! Takie rzeczy możliwe są tylko w gminie Lewin Brzeski. W ostatni weekend, tj. 13-14 maja, na terenie OODR w Łosiowie odbyły się targi ogrodnicze „Wiosna Kwiatów” połączone ze Świętem Powiatu Brzeskiego. W rozegranym w ramach imprezy Turnieju Gmin, najlepsza okazała się Gmina Lewin Brzeski.


Turniej Gmin odbył się w sobotę (13.05), a rywalizowały w nim cztery gminy, tj. Grodków, Lubsza, Brzeg oraz Lewin Brzeski, które w czterech kategoriach walczyły o tytuł „Najlepszej gminy Powiatu Brzeskiego 2017”. Gminy promowały swoje regionalne walory i rywalizowały o miano najlepszej w następujących konkurencjach: wiosenny bukiet kwiatów, najoryginalniejsze stoisko oraz artystyczna wizytówka gminy.

Tegorocznym pomysłem na promocję Lewina Brzeskiego było hasło „Lewin Brzeski w budowie”. Rok 2017 jest rokiem rozpoczęcia finansowania nowych programów unijnych na lata 2014-2020, z których Lewin Brzeski bardzo aktywnie korzysta. Przedstawicielom miasta udało się pokazać, że gmina ciągle rozwija swoją infrastrukturę i się rozbudowuje. W tym celu powstało stoisko „budowlane”, pełne narzędzi i sprzętów budowlanych. Odwiedzenie lewińskiego stoiska oznaczało wejście na prawdziwy plac budowy. Przybywających witali „specjaliści budowlani”. Stoisko było bardzo barwne. Dodatkowo  serwowano tam także prawdziwie swojskie jedzenie. Był bigos, kotlety mielone, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także zupa „czarownic”. Przygotowaniem potraw zajęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łosiowa – Pani Irena Rutkowska oraz Pani Maria Śliwińska.

Kolejna konkurencja dotyczyła prezentacji „wiosennego bukietu kwiatów”. W ramach tej konkurencji gminy zaprezentowały wyjątkowe bukiety. Lewin Brzeski wykonał swoją kompozycję ze starannie dobranych wiosennych kwiatów, umieszczonych w parasolu. W tej konkurencji zwyciężył jednak bukiet z Grodkowa.

W kategorii artystyczna wizytówka Gminy, jako reprezentanci Lewina Brzeskiego wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim, które dały wspaniały pokaz talentu artystycznego. W przygotowanie przedstawienia włączyły się także wszystkie panie nauczycielki. Przedstawienie było radosne i z dużą dawka humoru. Pierwsza nagroda powędrowała oczywiście do nich!

Lewinowi udało się zdobyć aż trzy nagrody – za najlepszą artystyczną wizytówkę gminy (w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim), za najlepsze stoisko promujące gminę, a także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło gminie Grodków, a trzecie gminie Lubsza. Wyróżnienie otrzymało miasto Brzeg.

Gmina Lewin Brzeski serdecznie dziękuje dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego nr 2, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Łosiowa a także Pracownikom Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim. Ogromnym zaangażowaniem wykazały się również osoby, które bezinteresownie włączyły się w przygotowanie stoiska gminy Lewin Brzeski oraz pomoc w obsłudze na stoisku: Państwo Alicja, Ireneusz oraz Wojciech Borkowscy, Państwo Anna i Leszek Maj, Pani Beata Długosz, Pan Dariusz Guga oraz Pan Grzegorz Ślęzak. Przedstawiciele gminy dziękują także wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza okazała się tak wspaniałym wydarzeniem.

gmina lewin brzeski najlepsza