OSP Mąkoszyce na XVI Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Inwalidy

0

W sobotę 1. lipca, tradycyjnie już w ramach współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, OSP Mąkoszyce przeprowadziło szkolenia i pokazy ratowniczo-gaśnicze podczas XVI Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Inwalidy.


Wydarzenie odbyło się na terenie Strzelnicy Garnizonowej w Winowie. W obchodach uczestniczyło  ok. 1 000 osób zrzeszonych głównie w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas imprezy strażacy z Mąkoszyc mieli okazję zaprezentować pokaz ratownictwa na głównej scenie, a następnie utworzyli punkty szkoleniowe rozmieszczone na terenie strzelnicy, w których każdy z uczestników mógł dowiedzieć się jak prawidłowo ugasić np. palący się olej na patelni, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, skorzystać z porad i wskazówek ratowników, poćwiczyć na fantomach oraz zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Działania jednostki OSP z Mąkoszyc szczególnie docenił obecny na wydarzeniu marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Ochotnicza Straż Pożarna z Mąkoszyc posiada wykwalifikowaną kadrę zawodowych ratowników medycznych i strażaków przeszkolonych w Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. Jednostka OSP współpracuje także z firmą szkoleniową Andrzeja Wojnarowskiego, która wspiera strażaków z Mąkoszyc podczas takich imprez o dodatkowy sprzęt ratowniczo-szkoleniowy.

OSP Mąkoszyce na XVI Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Inwalidy _brzeg24