#Stolica Muzyki Alternatywnej – w Tarnowcu już niedługo II edycja Festiwalu „Tarnogranie”!

0

Już 12. sierpnia 2017 niewielka miejscowość w Gminie Lubsza zamieni się w stolicę muzyki alternatywnej. Wszystko za sprawą II edycji Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”, w ramach którego na scenie zaprezentują się zespoły wykonujące autorską muzykę z nurtu szeroko pojętej alternatywy.


Dokładnie rok temu odbyła się pierwsza edycja „Tarnogrania”. Na festiwalowej scenie zaprezentowało się wówczas 14 zespołów muzycznych, które stanęły do walki o nagrody. Najatrakcyjniejszą z nich była możliwość nagrania własnej płyty. Przegląd – podobnie jak rok temu – skierowany jest do zespołów amatorskich, które nie mają podpisanej umowy z żadnym studiem nagrań, nie mają nagranej swojej płyty, zespołów, które kochają muzykę, grają, wykonują szeroko rozumianą muzykę alternatywną od rapu, hip hopu, reggae, ska, folku, przez metal, heavy metal i różne rodzaje metalu, rocka, itp. Festiwal powstał z miłości do muzyki alternatywnej i jest tworzony przez pasjonatów i melomanów, którzy na co dzień działają na rzecz swojej miejscowości w Stowarzyszeniu „Tarnowiec Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”. Przed nami druga edycja, która w tym roku odbędzie się już w sobotę 12. sierpnia.

Zgłoszenia do udziału w II „Tarnograniu” przesyłać można było do końca czerwca. Z nadesłanych aplikacji do przeglądu zakwalifikowano w tym roku 13 zespołów muzycznych, które powalczą o tytuł najlepszej kapeli alternatywnej. Na scenie zaprezentują się takie zespoły jak: Black Drums Icon z Brzegu, Blues Galeria z Brzegu, Daga i Zwyrole z Opola, Fools z Wrocławia, Honker z Kędzierzyna Koźla i Zdzieszowic, Misscore z Nysy, Moonognat z Wrocławia, Odwilż z Praszki, Olven z Brzegu, See Yah z Wrocławia, Supermarket z Opola, Tripsis z Warszawy oraz Wata z Wrocławia. Co ważne, w tym roku, główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu również będzie możliwość nagrania własnej płyty w studiu muzycznym Folktronika. To niezwykła szansa wypłynięcia na szerokie artystyczne wody i dotarcia do dużego grona odbiorców, dla każdego z wykonawców.

W programie tegorocznej odsłony festiwalu, oprócz przesłuchań konkursowych, znalazły się także takie punkty jak: koncert gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie zespół HURT oraz after party z Szelky Cover Band i DJ’em Heniem. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie „Tarnowiec Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”, Folktronika oraz Rada sołecka Tarnowca.

„Tarnogranie” to nie tylko plebiscyt, przegląd, na którym z pewnością nie zabraknie ciekawych propozycji muzycznych. To przede wszystkim atmosfera i ludzie, którzy tworzą to wydarzenie. W zeszłym roku wiele osób zostało po przeglądzie na noc w Tarnowcu. Na festiwalowym polu namiotowym długo rozbrzmiewały dźwięki muzyki, a gwar, dyskusje i wspólna zabawa miłośników muzyki nie ustawały. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, stwierdzić można, że formuła festiwalu muzyki alternatywnej przypadła do gustu publice. Organizatorom – jak informowali nas po zakończeniu zeszłorocznej edycji – zależy, żeby „Tarnogranie” stawało się z roku na rok coraz bardziej popularne i żeby coraz więcej widzów i artystów brało w nim udział. Jak napisaliśmy powyżej – festiwal to przede wszystkim ludzie i wspaniała muzyka. Zespoły podkreślały, że nie ma zbyt wielu imprez muzycznych, w których artyści są tak ciepło przyjmowani. Komu w duszy gra muzyka, ten zdecydowanie powinien pojawić się 12.08 w Tarnowcu. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Więcej informacji znaleźć można na facebooku wpisując: Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Tarnogranie 2017 _brzeg24 (1)