Tutaj na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco…

0
fot. archiwum

Uprawomocniła się decyzja Wojewody Opolskiego na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 39, pomiędzy miejscowościami Michałowice – Lubsza. Już niedługo mieszkańcy Gminy będą mogli korzystać z nowej trasy dla rowerzystów!


Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski umorzył postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia, ponieważ nie kwalifikuje się ono do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Następnie niezwłocznie przekazał udziały w działkach gminnych, na których będzie wykonywana ścieżka rowerowa. Ścieżka rowerowa usytuowana jest – jadąc z Michałowic do Lubszy – po lewej stronie drogi krajowej nr 39. Budowa ścieżki wpłynie na bezpieczeństwo na drodze krajowej na wyżej wymienionym odcinku. To z pewnością ważna informacja dla wszystkich mieszkańców Gminy, a przede wszystkich dla tych, którzy na co dzień przemierzają tę trasę na rowerach – czy to rekreacyjnie, czy podróżując na dwóch kółkach do pracy.

Warto zauważyć, że droga nr 39 pomiędzy Michałowicami a Lubszą jest obecnie jednym z najniebezpieczniejszych odcinków dla ruchu rowerowego na terenie gminy Lubsza. Według informacji przekazanych od inwestora (GDDKiA), przetarg na roboty wygrało konsorcjum z Kadłuba Turawskiego, a przekazanie placu budowy nastąpiło 6. października. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 28. listopada bieżącego roku. Wartość inwestycji wynosi blisko 2,5 miliona złotych.

Dodajmy, że blisko trzykilometrowa ścieżka rowerowa zostanie wykonana z masy bitumicznej, a więc jazda rowerem będzie nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa.
Z rozpoczęcia inwestycji cieszy się także Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski:
– Od dawna marzyło mi się, by znacząco poprawić bezpieczeństwo ruchu rowerowego. Wszystko wskazuje na to, że moje marzenie spełni się jeszcze w tym roku, a rowerzyści już niedługo skorzystają z nowej trasy – powiedział Wójt.