Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie w Gminie Lubsza

0

W Gminie Lubsza uhonorowano pary małżeńskie, które obchodziły Złote, Diamentowe i Żelazne Gody. Medale w imieniu Prezydenta RP wręczał Wójt Gminy Lubsza.


W sobotę 2. grudnia, Urząd Stanu Cywilnego w Lubszy przygotował uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Jubilatom obchodzącym 50-tą rocznicę ślubu. Wydarzenie odbyło się w Domu Ludowym w Lubszy. Na uroczystość zaproszono w sumie 18 par, które wspólnie świętowały Jubileusz Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczał w imieniu Prezydenta RP Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, któremu towarzyszyła: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubszy – Agnieszka Pachurka, Sekretarz Gminy – Karina Ciszewska oraz Jolanta Dycfeld – pracownik Urzędu Gminy w Lubszy. Oprócz medali wręczono także kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Po wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia, następujące pary odebrały odznaczenia za jubileusz Złotych Godów: Maria i Eugeniusz Budzańscy z Michałowic, Helena i Stanisław Koziarowie z Szydłowic, Maria i Józef Owsiakowie z Michałowic, Krystyna i Józef Pałaszowie z Kościerzyc, Janina i Jan Pawliccy z Lubszy, Maria i Jerzy Piwoni z Nowych Kolni, Maria i Antoni Radziwołek z Borucic, Maria i Jan Staniszewscy z Tarnowca oraz Janina i Edward Świtajło z Błot.

W gronie dostojnych jubilatów, obchodzących Diamentowe Gody goszczono następujące pary małżeńskie: Teresa i Jan Kulpowie z Rogalic, Antonina i Edward Lubczyńscy z Kościerzyc, Agnieszka i Jan Madej z Kościerzyc, Julia i Czesław Małeccy z Pisarzowic, Zofia i Jan Mykita z Dobrzynia, Karolina i Józef Racis z Pisarzowic, Helena i Czesław Włodarscy z Czepielowic oraz

Halina i Włodzimierz Żaba z Lubszy.

Żelazne Gody z kolei, a więc 65-lecie pożycia małżeńskiego obchodzą w tym roku państwo

Stanisława i Józef Szewczukowie z Dobrzynia.

Po części oficjalnej wszystkie pary wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym przez Gminę Lubsza. Dodatkową atrakcją uświetniającą uroczystość był występ zespołu wokalnego „Bożenki”, przy którym jubilaci doskonale się bawili tańcząc i śpiewając znane wszystkim przeboje.