Wojna śmieciowa w Lubszy. Gmina będzie mieć własną śmieciarkę

1
fot. archiwum

Wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski unieważnił dwa przetargi na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy. Oferty, które wpłynęły w przetargach były bardzo wysokie cenowo.


Spółka PHU Komunalnik sp. z o.o. z Nysy, dotychczas obsługująca gminę, złożyła ofertę o 60% wyższą od obecnej. Wiązałoby się to z drastyczną podwyżką cen dla mieszkańców. Wójt zdecydował, że obowiązki w zakresie wywozu śmieci z terenu gminy przejmie gminna spółka komunalna Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. (ZWiK) w Śmiechowicach.

W styczniu 2018r. może dojść do chwilowych trudności w odbiorze śmieci, a wszystko za sprawą procedur przetargowych na zakup śmieciarki. Po przejęciu usługi wywozu odpadów komunalnych przez gminną spółkę ZWiK w Śmiechowicach, podwyżka opłat za śmieci nie będzie planowana.

– Jestem przekonany, że mieszkańcy w zaistniałej sytuacji wykażą się wyrozumiałością. Nasze działania podyktowane były tym, że chcieliśmy uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz odpadów. Dokładamy starań, by wszelkie zmiany nie odbijały się kosztem budżetów domowych – tłumaczy wójt Bogusław Gąsiorowski.