Sztab z Lubszy gotowy na 26. Finał WOŚP!

0

Koncerty, występy artystyczne, turnieje gier planszowych, zawody sportowe oraz zabawy dla dzieci – to tylko część atrakcji przygotowanych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubszy. Wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury oraz hali sportowej przy ul. Szkolnej.


W niedzielę 14 stycznia, od rana na ulicach wielu miast będzie można spotkać wolontariuszy spod znaku czerwonego serduszka. Nie inaczej będzie w Lubszy, a zbiórce charytatywnej towarzyszyć będzie moc atrakcji.

– Finał WOŚP po raz pierwszy odbędzie się w Lubszy. Przygotowaliśmy warsztaty, pokazy artystyczne i taneczne oraz koncerty. Na scenie wystąpią m.in.: Duet Apasjonata, Grey Fruit, Wiesław Iwasyszyn oraz Volare. Będzie również wspaniały konwent związany z grami planszowymi, a na hali sportowej odbędzie się turniej piłkarski – wymienia Grzegorz Jakubowski, szef sztabu WOŚP w Lubszy. – Wszystkie te wydarzenia będą przeplatać rozmaite aukcje. Jednym z głównych „fantów” do zlicytowania będzie koszulka meczowa Napoli z autografem Reprezentanta Polski w piłce nożnej Piotra Zielińskiego – dodaje organizator.

Przypomnijmy, że w powiecie brzeskim zarejestrowano 5 WOŚP-owych sztabów. Imprezy z koncertami, licytacją i zbiórką pieniędzy odbędą się również w Brzegu, Grodkowie i Lewinie Brzeskim. Celem kwestowania podczas 26. Finału WOŚP będzie pomoc dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.