Radosne kolędowanie w Dobrzyniu [fotorelacja]

0

W sobotę (13 stycznia) w świetlicy wiejskiej w Dobrzyniu, odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe mieszkańców tej wsi. O oprawę kolędniczą zadbał zespół wokalny Leśne Echo, który przygotował na tę okazję specjalny repertuar.


Przygotowaną z dużym rozmachem przez miejscowe gospodynie, panią sołtys i radę sołecką uroczystość rozpoczęła modlitwa prowadzona przez księdza Tomasza Luboińskiego – proboszcza miejscowej parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szydłowicach. Po poświęceniu opłatków wspólnie z sołtys Agatą Bednarz wszystkim przybyłym oboje złożyli serdeczne życzenia noworoczne, niekiedy smutne w swojej wymowie, ale wymawiane z nadzieją na lepsze jutro, nie tylko dla mieszkańców wsi Dobrzyń, ale i dla całej parafii Szydłowice.

Gdy umilkły ogólne słowa życzeń rozpoczęło się łamanie opłatkiem. Dzielili się nim starsi z młodszymi, kobiety z mężczyznami, sąsiedzi między sobą. Do życzeń dołączyli się członkowie zespołu Leśne Echo. Po niekończących się życzeniach rozpoczęło się wspólne biesiadowanie. Gospodynie zaczęły wnosić przygotowane potrawy, wspaniałe wypieki. Stoły zaczęły się uginać pod różnorodnymi sałatkami, pieczonym i gotowanym mięsiwem. Niech żałują ci którzy nie zdecydowali się wziąć udział w tej wspaniałej uroczystości – dodaje pani sołtys. Sądzę, że gdy jutro po wsi rozejdzie się wspaniała wieść o udanej imprezie – pozostali mieszkańcy za rok stawią się w komplecie, by nasza dobrzyńska społeczność jeszcze bardziej się zintegrowała, a o to przecież chodzi w naszej dzisiejszej imprezie.

Agata Bednarz wraz z radą sołecką serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli oraz przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, wszystkim paniom i panom zwłaszcza paniom: Janinie Mochniak i Pawlaczek, wszystkim paniom za upieczone ciasta i inne łakocie.

Serdeczne podziękowania od pani sołtys i mieszkańców wsi Dobrzyń dla poszczególnych członków zespołu Leśne Echo, którego kunszt wokalny znany jest już w całym powiecie brzeskim, na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Dziękując zespołowi, dziękujemy przede wszystkim kierownikowi artystycznemu zespołu – panu Jackowi Ochmańskiemu.

Tekst i zdjęcia:

Eugeniusz Szewczuk