Kolęda na ziemi w Michałowicach (fotorelacja)

0

Świetlica wiejska w Michałowicach gościła w niedzielne popołudnie ( 14 stycznia br.) znamienitych gości – dzieci, rodziców, babcie i dziadków oraz ich sąsiadów.


Na zaproszenie sołtysa wsi Michałowice Pawła Fieszaka i rady sołeckiej, przybyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II wraz z ks. Józefem Melerem – proboszczem miejscowej parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Lubszy.

Przygotowaną pod kierunkiem miejscowych nauczycieli: Katarzynę Chmiel, Karolinę Litarowicz ( muzyka, aranżacja) i Łukasza Milewskiego inscenizację jasełkową pn. „Kolęda na ziemi” przedstawiły dzieci klas od II do VII ze szkolnego koła teatralnego. Była więc szopka betlejemska, Jezus malusieńki, Maryja z Józefem, aniołkowie, pasterze owieczek, diabełek Lucyper i Żyd. Nie zabrakło 3 mędrców ze Wschodu z darami.

Zebranej społeczności michałowickiej niezmiernie przypadły do gustu śpiewane przez dziecinnych artystów kolędy: Cicha noc, Lulajże Jezuniu. Degustując zgromadzone na stołach smakołyki i ciasto, popijając gorącą kawą i herbatą, gorąco oklaskiwali w pełni udany występ swoich latorośli.
Miejscowe święto uświetnił występ zespołu wokalnego „Leśne Echo” z Lubszy, który dał koncert kilkunastu kolęd przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Tekst i zdjęcia:
Eugeniusz Szewczuk