Gmina przyjazna środowisku

1

Coraz więcej gmin inwestuje w szereg działań proekologicznych i w nowoczesne, tzw. „zielone” rozwiązania. Niedawno w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Lubsza zrealizowano właśnie taką inwestycję.


W czerwcu 2017 r. w sąsiedztwie Gminy Lubsza zrealizowano inwestycję proekologiczna. Dokładniej, prace wykonywane były na jazie Lipki w gminie Skarbimierz, z którą sąsiaduje gmina Lubsza oraz gmina wiejska Oława. Zadanie obejmowało budowę kanału zasilającego trzy turbiny Kaplana.

Inwestor, tj. firma INECO Sp. z o.o. z miejscowości Osie, w czasie prac budowlanych korzystał z dróg powiatowych, gminnych i leśnych w celu dostawy i montażu urządzeń w trakcie prowadzonych robót. Prąd wytworzony w tej elektrowni zasili linie energetyczne, a zużycie czystej energii wpłynie korzystnie między innymi na ograniczenie smogu co zdecydowanie będzie miało dobry wpływ na nasze środowisko.

Dziękuję mieszkańcom Szydłowic za wyrozumiałość w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym jakie mogły występować w trakcie prowadzonych prac. Dodatkowo, informuję, że inwestor wykonujący prace wpisane w inwestycję zapewnił, że do końca kwietnia 2018 roku naprawi uszkodzenia drogi gminnej, jakie mogły powstać w trakcie realizacji inwestycji – przekazał Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.