Wiosenne świętowanie Wielkanocy w Publicznym Przedszkolu w Mąkoszycach

0

Zgodnie z nadejściem kalendarzowej wiosny w dniu 21.03.2018 dzieci z Publicznego Przedszkola w Mąkoszycach tradycyjnie obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.


Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od przygotowania przez wszystkie dzieci przedszkolne Marzanny, która składała się z różnego rodzaju materiałów, chust, apaszek, a także kolorowego papieru i bibuły. Po zakończeniu wspólnej pracy dzieci udały się do swoich sal.
Podczas zajęć w najmłodszej grupie wiekowej, Skrzaty dowiedziały się, jakimi zwiastunami objawia się wiosna, i jaki ma ona wpływ na nasze otoczenie. W trakcie trwania tych zajęć dzieci wykonały przepiękne korony, które ozdobione były kolorowymi kwiatkami, a także kolorowe bransolety, w których udały się na wspólny pochód żegnających Panią Zimę. W kolorowym korowodzie Marzanna została wyprowadzona na boisko szkolne, gdzie dzieci zarówno te szkolne, jaki i uczęszczające do przedszkola symbolicznie przepędziły Panią Zimę.

Jednak to nie koniec radosnego powitania wiosny, gdyż w okresie pomiędzy Pierwszym Dniem Wiosny a Świętami Wielkanocnymi dzieci z grupy przedszkolnej Skrzaty założyły hodowlę roślin. Skrzaty z zaciekawieniem obserwowały wzrost cebuli, rzeżuchy, a także żyta i kwiatów.

W okresie przedświątecznym Skrzaty poznały tradycje związane z obchodami Świat Wielkanocnych, a także wykonały ozdoby świąteczne w postaci kolorowych styropianowych jajeczek, które samodzielnie ozdabiały kolorowymi motylkami oraz kartek świątecznych udekorowanych wiosennymi, bądź świątecznymi naklejkami. Wewnątrz kartek znajdowały się życzenia od grupy przedszkolnej Skrzaty wraz z wychowawcą.

Aby te piękne chwile na długo pozostały w pamięci zrobiono wspólne zdjęcie.