Szczęśliwy finał – PSP w Mąkoszycach

0

14.05.2018r. w hali przy PSP w Mąkoszycach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce ręcznej dziewcząt.


Udział  w turnieju wzięły uczennice ze szkół : z  PSP nr 1 w Kolonowskiem,  PSP w Pokoju, PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim oraz naszej szkoły – PSP w Mąkoszycach.  Po oficjalnym losowaniu kolejności występów drużyn i uroczystym otwarciu turnieju, rozpoczęły się mecze.

Dziewczęta z naszej szkoły po porażce z faworytem turnieju, dziewczętami ze szkoły w Dobrzeniu Wielkim, spotkały się z  dziewczętami PSP w Pokoju. Spotkanie to było bardzo zacięte i emocjonujące. Pomimo dobrej gry naszej drużyny, mecz zakończył się remisem 6:6 i o wygranej zdecydowały rzuty karne. Podczas wykonywania rzutów karnych bardzo dobrze spisywała się nasza bramkarka – Marlena Kozłowska, która obroniła 4 rzuty karne i sama przypieczętowała zwycięstwo, rzucając bramkę na 2:1.

Ostatnie spotkanie rozgrywaliśmy z dziewczętami z PSP nr 1 w Kolonowskiem bezpośrednio mecz po meczu.  Zakończyło się ono naszą porażką, dając
nam jednak miejsce na podium.

Ostatecznie reprezentantki naszej szkoły zajęły bardzo dobre III miejsce
i zdobyły brązowe medale. Zespół tworzyły dziewczęta: Nikola Bojczuk, Marlena Kozłowska, Julita Judziak, Magdalena Szrom, Julia Jandrysiewicz, Wiktoria Kałmuk, Julia Poznańska, Julia Juzak, Maja Woźniak, Wiktoria Hupało, Wiktoria Ruchniak, Wiktoria Jańczyk.
Trener zespołu – Jan Bar

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I m. – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim

II m. – PSP w nr 1 w Kolonowskiem

III m. – PSP w Mąkoszycach

IV m. – PSP w Pokoju J.B.