Najlepsza gmina Powiatu Brzeskiego 2018

0

W dniu 02 czerwca 2018 r.  na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się Turniej Gmin Powiatu Brzeskiego.  Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy  reprezentował Gminę Lubsza, która zajęła I miejsce w Turnieju.


Prezentacja stoiska gminy przygotowana została przez pracowników GOK w Lubszy. W ramach wystawy zaprezentowano prace artystyczne wykonywane w ramach zajęć w świetlicach wiejskich : wianki z papierowej wikliny, bukiety kwiatów z krepiny, dekoracje tematyczne i piękne ozdobne drzewka oraz bukiety z żywych traw i kwiatów

Wystawę wzbogaciły również haftowane obrazy, kartki tematyczne, dekoracje z decoupage.Dla odwiedzających stoisko przygotowano do degustacji miody, nalewki, pyszne rogaliki od mieszkańców gminy Lubsza oraz  chleb ze smalcem i ogórkiemz „Sielskiej Wody”.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zachęcał odwiedzających do wypicia kawy i skosztowania rogalików a najmłodszym proponowano cukierki i piękne czerwone balony z napisem Gmina Lubsza. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród odwiedzających.Artystyczną wizytówką Gminy Lubsza był zespół „Leśne Echo”, który wykonał hymn Powiatu Brzeskiego napisany przez Pana Janusza Ostrowskiego.

Jury po dokonaniu oceny wszystkich gmin postanowiło przyznać Gminie Lubsza I miejsce w kategorii „Prezentacja stoiska gminy” oraz I miejsce dla  najlepszej Gminy Powiatu  Brzeskiego za co serdecznie dziękujemy.

 

PODZIĘKOWANIE

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do przygotowań i organizacji Turnieju Gmin.