Sukces uczennic Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubszy w wojewódzkim konkursie plastycznym na komiks o uzależnieniach

0

11 czerwca 2018 r. w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się podsumowanie II edycji programu „POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ” dotyczącego profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia realizowanego w województwie opolskim w latach 2016 – 2019.


II edycja programu skierowana była do szkół podstawowych, a do jej realizacji zgłosiło się 134 szkoły z całego województwa. Reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubszy, licząca 17 uczniów, w towarzystwie p. Dyrektor – Agaty Czechowskiej oraz szkolnego koordynatora programu – p. Katarzyny Raczkowskiej udała się na uroczyste podsumowanie w/w programu. W obecności Pani Marzeny Machałek – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Violetty Porowskiej – Wicewojewody Opolskiego, dr n.med. Pani Anny Matejuk – Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Kalety – przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na komiks o tematyce uzależnień od substancji psychoaktywnych.

W konkursie tym ZSP W Lubszy reprezentowały dwa zespoły uczniowskie w składzie: Julia Mroczkowska (kl. VI) i Kinga Szczawurska (kl. VI) oraz Lidia Pachurka (kl. IV B) i Julia Kielan (kl. IV B). Wyróżnienie w tym konkursie otrzymały uczennice kl. IV B – Julia i Lidia za komiks pt. ,,Czy to na pewno jest dobre ? Przygody Kajtka i Helenki”. Podczas uroczystości  przekazano również nagrody dla szkół najbardziej zaangażowanych w wykonywanie zadań związanych z realizacją programu. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy została uznana jako jedna z trzech szkół najlepiej realizujących zadania w ramach w/w programu.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w realizację programu, a zwycięzcom konkursu – Julii i Lidii oraz uczestniczkom konkursu – Julii i Kindze serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Opr. K. Raczkowska