III Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej nadchodzi!

0

„Tarnogranie” – bo pod taką nazwą odbywa się wydarzenie – odbędzie się już w sobotę (11.08) w Tarnowcu (gmina Lubsza). To wyjątkowa impreza muzyczna, w której w wokalno-instrumentalne szranki stają zespoły różnych gatunków muzycznych, które ogólnie określić można muzyką alternatywną. W tym roku oprócz uczestników festiwalu, widownia będzie miała okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu gwiazdy wieczoru.


Artyści, którzy wystartują w części konkursowej powalczą m.in. o możliwość nagrania płyty. Oceniać ich będzie profesjonalne jury w składzie: Agata Polic (wokalistka zespołu DDA), Adam Mościcki (Maleo Reggae Rockers), Kinga Berkowicz (Bongostan) i Sławek Siczewski (740 milionów oddechów).

O nagrody powalczy w sumie 12 podmiotów artystycznych, zakwalifikowanych przez organizatorów. Wśród nich znalazły się takie zespoły jak: Carpo Monkey (Brzeg), Pekapestacja (Opole), Sztalkapa (Kolanowskie), FMxD (Wrocław), Aktywni (Zdzieszowice), Andy Fillmore Live (Kędzierzyn-Koźle), Dobs (Opole), Mnóstwo marzeń & Kiqu (Dobrzeń Wielki), Olven (Brzeg), Black Drums Icon (Brzeg), Climatt (Brzeg) oraz Grey Fruit (Wrocław).
Organizatorem wydarzenia niezmiennie jest Stowarzyszenie „Tarnowiec Wczoraj-Dzisiaj-Jutro”, które w swoich szeregach ma miłośników różnych gatunków muzyki i to właśnie z miłości do muzyki i Tarnowca, w którym Stowarzyszenie działa, powstała idea festiwalu. Organizatorzy co roku dokładają wielu starań, by wydarzenie było wyjątkowe. To z pewnością im się udaje, a trzecia edycja imprezy, która odbędzie się już 11.08, przyniesie niespodzianki.

Jedną z nich będzie koncert gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie zespół Maleo Reggae Rockers. To polska formacja wykonująca reggae. Zespół został założony w 1997 roku przez Dariusza „Maleo” Malejonka. Debiutancka płyta, pt. „Za-Zu-Zi” ujrzała światło dzienne w 1998 roku. Osiem lat później wydano krążek, pt. „Reggaemova”. Natomiast trzeci album studyjny, pt. „Addis Abeba” wydany został w 2009 roku. Grupa znana jest w kręgach reggae’owych (i nie tylko) w całym kraju, zarażając publikę – w czasie koncertów – ogromną dawką energii, która płynie ze sceny. Zespół wystąpi w składzie: Darek Malejonek – gitara, vocal, Tomasz Wójcik – gitara, vocal, Andrzej Roemer – bas, Kacper Rynek – perkusja, Adam Mościcki – instrumenty perkusyjne, Artur Tomasz Mackiewicz – instrumenty klawiszowe, Józek Zatwarnicki – puzon oraz Tomek Mazur – trąbka. Koncert Maleo Reggae Rockers rozpocznie się w Tarnowcu, o godzinie 21:00. Jako suport wystąpi zespół Wata.

Dla przypomnienia, III edycja Festiwalu „Tarnogranie” odbędzie się 11. sierpnia w Tarnowcu. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 15:00. Wstęp wolny. Wszelkie szczegóły i pełny program wydarzenia znaleźć można na stronie festiwalu: FACEBOOK. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.