Strażacy z Gminy Lubsza rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych

0

W sobotnie popołudnie (25.08), na boisku sportowym w Lubszy odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W turnieju wystartowało pięć z ośmiu jednostek OSP działających na terenie Gminy Lubsza.


W turnieju rozgrywanym pod czujnym okiem sędziów, udział wzięły drużyny męskie z OSP z: Czepielowic, Dobrzynia, Lubszy, Rogalic i Mąkoszyc, reprezentacja kobiet z Lubszy oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza z Lubszy. Komisja sędziowska składała się z oficerów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Zawody rozpoczęły się o godzinie 15.00, a druhowie rywalizowali w konkurencji ćwiczenia bojowe oraz w pożarniczym torze przeszkód.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP. Straż skupia kolejne pokolenia mieszkańców, a wszystkich – w szczególności cieszy zainteresowanie młodzieży i kobiet działalnością w OSP.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji, okazało się, że miano najlepszej drużyny w kategorii męskiej w gminie Lubsza przypadło druhom z jednostki OSP Lubsza, którzy zajęli I miejsce. Miejsce II zajęli strażacy z OSP Czepielowice, natomiast na miejscu III stanęli strażacy z Dobrzynia. W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zdobyły panie z OSP w Lubszy. Z Lubszy także, miejsce I zajęła młodzieżowa drużyna pożarnicza.
Najlepsi zostali uhonorowani pucharami pamiątkowymi, dyplomami oraz nagrodami, które wręczyli Wójt Gminy Bogusław Gąsiorowski, przedstawiciel Marszałka Województwa Opolskiego Jacek Niesłuchowski i Komendant Powiatowy PSP w Brzegu bryg. Dariusz Maciążek. Uczestników i organizatorów swoją obecnością zaszczycili także: radny powiatowy Klemens Jakubowski, radni Gminy Lubsza Wojciech Jagiełłowicz, Jan Siring, Grzegorz Czernicki i Ryszard Zborowski.
Jak podkreślali sami uczestnicy, w rywalizacji nie chodziło jedynie o miejsca na turniejowym podium, ale także o wspólnie spędzony czas, zapał i chęć do podejmowania rywalizacji. Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski złożył podziękowania działaczom OSP i strażakom biorącym udział w zawodach za wysoki poziom wyszkolenia i duże zaangażowanie. Zawody strażackie zakończyły się wspólną grochówką.