Wójt Lubszy dementuje plotki, kontrkandydaci dementują rozsiewanie plotek

0
fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Bogusław Gąsiorowski zwrócił się do mieszkańców gminy Lubsza, aby nie wierzyli nieprawdziwym informacjom o przeniesieniu klas ze szkoły w Lubszy do Dobrzynia. – „Brzydzę się kampanią wyborczą, w której moi przeciwnicy wykorzystują dzieci w celu oczernienia mojej osoby” – czytamy w komunikacie wójta gm. Lubsza.


– Od jakiegoś czasu do Urzędu Gminy dzwonią zaniepokojeni mieszkańcy z informacją, jakobym miał podjąć decyzję o przeniesieniu uczniów klas I-III do Dobrzynia w trakcie roku szkolnego. To są nieprawdziwe informacje, które mają na celu wywołać zaniepokojenie wśród rodziców – mówi Bogusław Gąsiorowski.

W czwartek (20 września), na Komisjach Rady Gminy Lubsza wójt zwrócił się do swoich kontrkandydatów, aby nie prowadzili negatywnej kampanii kosztem dzieci z gminy Lubsza. Jan Minosora i Łukasz Bezuszko (obecnie radni i kandydaci na wójta gminy) odcinają się od plotek i również apelują o merytoryczną kampanię wyborczą.

– Nie rozsiewam żadnych plotek. Nawet już kilka dni temu apelowałem na swoich portalach społecznościowych, aby nie prowadzić oszczerczej kampanii wyborczej. Jeżeli chodzi o szkołę w Dobrzyniu, to na prośbę rodziców spotkałem się z nimi. Najpierw wójt informował o utworzeniu II klasy w Dobrzyniu, a w ostatnim tygodniu wakacji rodzice dowiedzieli się, że jednak będzie ona w Lubszy. Automatycznie wprowadziło to przepełnienie dzieci w szkole w Lubszy i zmianowość lekcji, co jest niekorzystne. Dzieci dojeżdżające przyjeżdżają na godzinę 8:00, rozpoczynają lekcje ok. 11:00, a  kończą o 15:20. Na tą chwilę wystarczy stworzyć komfortowe dojazdy dla dzieci na późniejszą godzinę, by nie musiały tyle czasu spędzać w szkole – mówi Łukasz Bezuszko, kandydat na wójta Lubszy.

– Dementuję sugestie, jakobym miał rozsiewać plotki. Odcinam się od tego typu działań, jednak dziwię się panu wójtowi, bo gdyby tę plotkę wprowadził w życie, to zyskałby duże uznanie ze strony rodziców. Obiekt szkoły w Dobrzyniu nie jest w pełni wykorzystany i przeniesienie części uczniów z Lubszy do Dobrzynia byłoby dobrym posunięciem. Przede wszystkim zniknąłby problem zmianowości w szkole w Lubszy. Ale pomijając powyższe, jeszcze raz podkreślam, że nie rozsiewam żadnych plotek, a jeśli już podnoszę jakiś temat, to informacje opieram o fakty. Temat edukacji będziemy omawiać na najbliższej sesji Rady Gminy więc tam będzie można wyjaśnić wszelkie wątpliwości – komentuje Jan Minosora, kandydat na wójta Lubszy.

Wójt Bogusław Gąsiorowski twierdzi, że zlikwiduje dwuzmianowość pod koniec roku, a będzie to możliwe dzięki wybudowaniu nowego klubu dziecięcego z przedszkolem, w którym wójt posiada wolną klasę.

Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu nadesłanego do naszej redakcji:

Informacja Wójta Gminy Lubsza

Zwracam się do Mieszkańców gminy Lubsza o niesłuchanie plotek i nie branie do serca plotek na temat Gminy Lubsza.

Dotarły do mnie wiadomości, że Wójt przenosi klasy I-III z Lubszy do Dobrzynia. Dementuję tę wiadomość, nie ma w tej sprawie żadnych propozycji oraz żadnych uzgodnień z Dyrektorem szkoły.

Brzydzę się kampanią wyborczą, w której moi przeciwnicy wykorzystują dzieci w celu oczernienia mojej osoby.

W dniu 20.09.2018r., na Komisjach Rady Gminy Lubsza zwróciłem się z tym do dwóch innych kandydatów na wójta, aby nie prowadzili negatywnej kampanii kosztem dzieci z gminy Lubsza.

                                                                            Wójt Gminy Lubsza
Bogusław Gąsiorowski