Dzień Seniora w Mąkoszycach

0

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy po raz trzynasty zorganizował spotkanie dla seniorów pn. „Dzień Seniora”. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę (22 września), w Mąkoszycach. Aby wspólnie obchodzić swoje święto, do świetlicy wiejskiej przybyli seniorzy z: Mąkoszyc, Tarnowca, Borucic, Raciszowa, Rogalic, Nowego Światu.


Zebranych gości powitali wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski oraz Alicja Jakimowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy. Po uroczystym otwarciu nadszedł czas na serdeczne życzenia, poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów. Wszystkim przybyłym na imprezę przygrywał zespół „Bożenki” pod kierownictwem Jana Sowy.

Tego dnia towarzyszyły również tańce, wspólne śpiewanie piosenek i przyśpiewek z lat młodości Seniorów. Każdy z przybyłych otrzymał także słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy mogą się spotkać, porozmawiać, powspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. A jest to czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na ludzi starszych, na ich troski, problemy. Organizując „Dzień Seniora” pragniemy podziękować za ich trudy i życiowe doświadczenie oraz pokazać, że o nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam Drodzy Seniorzy więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Harmonogram „ Dni Seniora” w gminie Lubsza
29.09.2018 r. – Czepielowice
06.10.2018 r. – Dobrzyń
13.10.2018 r.– Michałowice
10.11.2018 r – Lubsza
17.11.2018 r. – Kościerzyce