Zabawa mikołajkowa w Szydłowicach

0

10 grudnia 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Szydłowicach odbyła się dla dzieci zabawa mikołajkowa. O dobrą zabawę dla dzieci zadbała grupa „Seledynek”. W imprezie udział wzięło 50 dzieci i liczne grono dorosłych. Atrakcji było co niemiara.


„Pani Mikołajowa” nauczyła dzieci różnych piosenek o świętym Mikołaju i przygotowała ich na jego przybycie. W niektórych zadaniach dzieci musiały realizować wspólnie z dorosłymi. Nie zabrakło również śniegu i bitwy na śnieżki, a „orły” które dzieci na nim wykonały były najlepsze. W końcu rozbawione dzieci doczekały się upragnionego świętego Mikołaja, którego gorąco przywitały. Oczywiście nie przyszedł on do Szydłowic z pustymi rękoma.

Każdy mały i młody  uczestnik zabawy otrzymał od świętego Mikołaja upragnioną paczkę niespodziankę. Mikołaj miał też rózgi, które wręczył… temu i owemu. Co by nie rzec, zabawa była przednia i … zaprosiliśmy oczywiście świętego Mikołaja znowu, za rok. Obiecał że o nas nie zapomni.

Sołtys Szydłowic – Stanisław Kowalkowski wraz Radą Sołecką serdecznie dziękują wszystkim obecnym na zabawie, a zwłaszcza tym najmniejszym. Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy i bezcenny.