Zbliżają się XVII Europejskie Targi Chłopskie w Krzyżowicach. Trwa nabór zgłoszeń wystawców

0

Siedemnasta edycja Europejskich Targów Chłopskich odbędzie się już 23 i 24 września w Krzyżowicach (Gmina Olszanka). To jedna z największych tego typu imprez w naszym regionie. Wystawcy, którzy chcieliby wziąć udział w Targach, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 14.09.2017.


Gmina Olszanka przy współpracy Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”, Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowic i Rady Sołeckiej w Krzyżowicach zaprasza do udziału w XVII Europejskich Targach Chłopskich, które odbędą się w Krzyżowicach (boisko sportowe) w Gminie Olszanka. Targi potrwają dwa dni – w sobotę 23.09 w godz. 14:00-24:00 i niedzielę 24.09 w godz. 10:00-20:00.

Targi są doskonałą formą promocji firm świadczących usługi dla rolnictwa oraz innych podmiotów gospodarczych, działających na obszarze Regionu. Targi stwarzają możliwość nie tylko rolnikom, ale wszystkim mieszkańcom obszarów wiejskich na zaprezentowanie produktów wytworzonych w gospodarstwie. Co roku w targach uczestniczą rolnicy, rzemieślnicy i wiejskie stowarzyszenia ze swoimi produktami lokalnymi. Jest to świetna forma promocji sprzedaży bezpośredniej produktów rzemieślniczych, jak i spożywczych. Stowarzyszenia wiejskie mogą promować produkty regionalne, a gospodarstwa ekologiczne zdrową żywność.

Podczas tegorocznych Targów odbędą się, m.in. konkursy dla uczestników targów, w tym konkurs na najładniejsze stoisko, konkurs stoisk organizacji pozarządowych obszaru Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej, konkurs dla odwiedzających Targi i konkurs kulinarny, pn. „Dyniowa Rewia Smaku”. Nie zabraknie także targów produktów lokalnych i regionalnych oraz prezentacji stoisk organizacji pozarządowych w ramach Konkursu organizowanego przez LGD Brzesko-Oławska Wieś Historyczna na Najaktywniejszą organizację obszaru. Przewiduje się także realizację występów zespołów artystycznych w ramach „Estrady Targów” oraz warsztatów rękodzielniczych i pokazów tradycyjnych zawodów.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w imprezie. Co ważne, organizatorzy zapewniają miejsca wystawiennicze z dostępem do prądu i wody. Nie bez znaczenia jest także wspaniała atmosfera, która towarzyszy realizacji wszystkich edycji imprezy. Wszyscy wystawcy mogą prezentować swoje produkty podczas dwóch dni trwania Targów. Stowarzyszenia oraz Sołectwa, które prezentowały będą swoje produkty, mogą liczyć także na namioty wystawiennicze, które gwarantują organizatorzy.

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.olszanka.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14. września 2017r. na adres mailowy: sekretarz@olszanka.pl. Dodatkowo można je także przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Olszanka, 49-332 Olszanka 16 lub faxem – 77 4129683 wew. 106 Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Ewy Rosińskiej – Sekretarz Gminy pod nr. tel. 774129683 wew.103 lub 660492647.

Głównym sponsorem tegorocznych targów jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (www.gaz-system.pl).