Dzień Pieczonego Ziemniaka

0

Piękna , złota polska jesień zachęca do częstych spacerów. Dzieci obserwują środowisko przyrodnicze; zwracają uwagę na dominującą kolorystykę  oraz  na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie.  28 września 2017 roku w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyło się Święto  Pieczonego Ziemniaka.


Adaś wraz z mamą Barbarą Pieczarka zaprosili przedszkolaki na swoją działkę. W przedszkolu dzieci wysłuchały opowiadania o  tym ,, Jak Wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek…”  a potem wszyscy udali się na działkę. Tam odbyły się zawody w sadzeniu i zbieraniu ziemniaków, rzut ziemniaków do wiaderka, poszukiwanie zaginionych ziemniaków. Wszyscy w nagrodę za wspaniałą zabawę otrzymali pieczone ziemniaki, które upieczone w ognisku smakowały jak z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu podziałał , gdyż apetyt dopisywał dzieciom.

,,Pachną dymy na łąkach, płyną z wiatrem obłoki. Jesień polem się błąka, maluje liście głogu.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonymi ziemniakami na pewno wszyscy będą wspominać.

Dziękujemy wszystkim , którzy pomogli  w zorganizowaniu Dnia Pieczonego Ziemiaka.

 Opracowały: Helena Romanowicz. Ewa Hodór