,, Mali czytelnicy ”.

0

Żeby być aktywnym uczestnikiem kultury czytelniczej będąc dorosłym, należy czytać jako dziecko. Ważne, aby dziecko miało dostęp do dobrych książek oraz dobrych wzorców. Książki pozwalają oderwać się od zwyczajności i codzienności ogranizczonej miejscem i czasem. U młodszych i najmłodszych dzieci obserwujemy naturalną potrzebę obcowania z książką. W ten sposób rodzi się  i kształtuje przyszły czytelnik. Nie można tego przegapić, nie można o tym zapomnieć ani zmarnować.


    23 stycznia 2018 roku przedszkolaki  z Publicznego Przedszkola w Przylesiu udały się do Publicznej Biblioteki w Przylesiu. Pani Barbara Marecik- bibliotekarka przygotowała bardzo ciekawe zajęcia o tematyce zimowej. Dzieci wysłuchały wierszy pt.,, Zła zima” Marii Konopnickiej, ,, Ptaszek  w gościnie” Stanisława Jachowicza oraz opowiadania ,, Zagubiona zima” Kamila Polaka. Rozwiązały zimowe zagadki, pokolorowały zimowe obrazki, które pozostały w bibliotecznej galerii. Na koniec spotkania Jakub Stabrawa przedszkolak przeczytał bajkę pt.,, O dobrych i złych zwierzętach” , którą wspólnie ułożyły dzieci  na zajęciach.

   Nie przeszkadzajmy dzieciom czytać, sami czytajmy dzieciom i czytajmy wspólnie z dziećmi. Dajmy się uwieść bajkom, baśniom, wierszykom…

Dziękujemy Pani Barbarze Marecik za pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz za mile  spędzony czas w czasie ferii zimowych.

 Opracowała: Helena Romanowicz