Sto lat dla Babci i Dziadka

0

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla dzieci więcej czasu niż rodzice. Wnuki za to kochają ich bez granic. W dniu 2 lutego 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku – Dzień Babci i Dziadka.


,,Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.

Damy Wam tyle całusów , ile macie lat.

Złożymy tyle życzeń, ile płatków kwiaty mają.

By zapewnić ze szczerością, że wnuczęta was bardzo kochają.”  

Na ten dzień przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Swoim występem wzbudziły zachwyt publiczności. Pięknie zaprezentowały się w inscenizacji ,, Jaś i Małgosia inaczej”, gdzie wystąpiły wspólnie z babciami: Panią Krystyną Pieczarką – narratorem i Panią Barbarą Gołąb – w roli Baby – Jagi, która promowała zdrowy styl życia czyli gimnastykę oraz jedzienie warzyw i owoców.

Goście obdarzyli aktorów wielkimi brawami. Wszystkim babciom i dziadkom przedszkolaki wręczyły przygotowane przez nich niespodzianki. Następnie wnuki zaprosiły Babcie i dziadków na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość  i zrozumienie.

  Dziękujemy wszystkim, którzy znależli czas, aby być razem z nami. Wszystkim przybyłym gościom życzymy STO LAT w zdrowiu, szczęściu, radości i  miłości najbliższych.

Opracowała: Ewa Hodór